Opinie o Nas

ZACHOWAJ MŁODOŚĆ I ENERGIE ! 

Przez wielu kojarzony jako ... składnik kremów o działaniu prozdrowotnym opóźniający procesy starzenia się skóry. Ale nie o kremach tutaj mowa ... Zwany także "eliksirem młodości" Q10 to jeden z "wyłapywaczy" wolnych rodników tlenowych.
Historia sięga 1957 roku, kiedy to został on wyizolowany z serca wołowego przez Fryderyka Crane'a
Jako doskonały antyoksydant, skutecznie spowalnia procesy starzenia, chroniąc komórki przed uszkodzeniami. Zastosowanie suplementacji Q10 wiąże się zarówno z profilaktyką chorób, jak również wspomaganiem zdolności wysiłkowych.

Q10 skutecznie przyczynia się do poprawy sprawności układu odpornościowego, ale stosowany jest także w profilaktyce chorób układu krążenia tj. miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, czy w nadciśnieniu tętniczym.

Ubichinon (Koenzym Q10)- nie jest witaminą, gdyż organizm jest w stanie sam sobie ją syntetyzować z tyrozyny i fenyloalaniny. Z wiekiem produkcja ustrojowa jednak maleje ... Szczyt jego wytwarzania w ludzkim organizmie przypada na około 20 rok życia. Wskazaniem do suplementacji może być wiek, szczególnie powyżej 40 lat, gdzie w obiegu jest o 1/4 wartości mniej niż u ludzi młodych. Osoby starsze (powyżej 60 rż) wykazują nawet 2-krotny spadek Q10 w organizmie (Langsjoen P., 1993).

Duży wysiłek fizyczny zwiększa stężenie wolnych rodników tlenowych w mięśniach, przyczyniając się tym samym do pogorszenia zdolności wysiłkowych oraz akumulacji produktów przemian metabolizmu. Ten niekorzystny efekt powoduje nadmierne zmęczenie, pogorszenie regeneracji oraz w efekcie pogorszenie formy sportowej.

Na rynku dostępne są stężenia od 5 do nawet 600mg na kapsułkę, ale najczęściej na polskim rynku spotkać możemy popularną "30stkę".

Dawkowanie Q10:

30-40 lat – dawka 2-5mg
40-60 lat – dawka 20mg
+60 lat – dawka 30mg
Osoby bardzo aktywne fizycznie, palacze – dawka powyżej 20mg