Opinie o Nas

Filtruj według

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Aminokwasy BCAA

BCAA co to?

Skrót bcaa pochodzi z języka angielskiego i rozwija się do branched chained amino aicids. Dosłownie oznacza aminokwasy rozgałęzione.  W skład suplementów bcaa wchodzą niezbędne do prawidłowej pracy organizmu aminokwasy egzogenne: leucyna, izoleucyna oraz walina.

Jak suplementy BCAA wpływają na organizm?

Substancje znajdujące się w suplementach bcca należą do grupy aminokwasów, których ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, a których potrzebuje do pracy i rozwoju. Wykazują wysokie działania antykataboliczne oraz hamują wytwarzanie kortyzolu. Szacuje się, że BCCA stanowią 25-35% masy mięśniowej dorosłego człowieka.

Kto powinien stosować aminokwasy BCCA?

Osoby, które ciężko trenują zużywając przy tym maksymalną siłę swoich mięśni i narażając je na uszkodzenia powinny przyjmować suplementy z BCAA, aby zapobiec spalaniu tkanki mięśniowej. Poleca się je również osobom na restrykcyjne dietach redukcyjnych gdzie bilans energetyczny jest bliski podstawowej przemianie materii.

Z czym łączyć BCCA?

Suplementy BCAA warto stosować łącznie z produktami wzmacniającymi jej działanie oraz wspomagającymi wchłanianie np kreatyna, beta alanina, odżywki węglowodanowe.

Aktywne filtry