Błonnik

Błonnik

Na początku błonnik był traktowany jako substancja balastowa, ze względu na małe wykorzystanie przez organizm. Później odkryto w nim nowe właściwości mające korzystny wpływ na organizm, przyczyniające się m.in. do zmniejszonego wchłaniania cholesterolu i trójglicerydów, obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, spowolnienia rozkładu węglowodanów, obniżenia stężenia glukozy we krwi i obniżenia zapotrzebowania na insulinę. Błonnik sprzyja również przyspieszenie perystaltyki jelit i pasażu treści przez przewód pokarmowy, zapobieganie zaparciu, rozwoju korzystnych bakterii jelitowych zmniejszenia uczucia głodu (pęcznieje w żołądku - głównie pektyna i celuloza); usuwania z organizmu substancji szkodliwych - toksyn i metali ciężkich; prewencji nowotworów przewodu pokarmowego; Udowodniono, iż zwiększenie spożycia błonnika o 10 gram w trzech posiłkach dziennie zmniejszy ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Jest 12 produktów.
 • Błonnik, nazywany również włóknem pokarmowym, należy do tej części żywności pochodzenia roślinnego, która mimo iż nie ulega trawieniu przez układ pokarmowy człowieka, odgrywa bardzo ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Do najważniejszych właściwości błonnika należy między innymi: redukcja tkanki tłuszczowej, oczyszczanie organizmu...

  21,98 zł
 • -15%

  Psyllium Husk Powder to naturalne źródło błonnika pokarmowego, składnika kluczowego dla sprawnego funkcjonowania układu pokarmowego. Pobudza perystaltykę jelit, łagodzi problemy trawienne, a dzięki swoim właściwościom "pęcznienia" w żołądku na długo zaspokaja poczucie głodu, sprzyjając w walce ze zbędnymi kilogramami.

  33,13 zł 38,98 zł
 • Błonnik witalny Aura Herbals pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych nasion babki jajowatej, dostarczających wysokiej jakości błonnika oraz dobroczynnych śluzów do diety.

  9,99 zł
 • -15%

  100% naturalnego błonnika z jabłek od NOW Foods – firmy, która w kwestii jakości swoich wyrobów odrzuciła wszelkie kompromisy. Błonnik asekuruje nasz żołądek, a także jelita. Istotnie wpływa na ogół procesów metabolicznych, wiele z nich realnie przyspieszając

  21,24 zł 24,99 zł
 • Masz problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości błonnika w diecie, obawiasz się problemów z układem pokarmowym? Fibers & Enzymes to doskonałe rozwiązanie - wygodne w użyciu pojedyncze saszetki z mieszanką błonnika, enzymów trawiennych i beta-glukanu zapewnią zdrową przemianę materii.

  48,98 zł
 • -15%

  Pektyna jabłkowa charakteryzuje się całą gamą korzystnych właściwości dla organizmu człowieka: wiąże metale ciężkie i wyłapuje toksyny, które razem z nią usuwane są z organizmu, reguluje gospodarkę kwasów żółciowych - wiążę je i usuwa z organizmu, obniża poziom cholesterolu, zwiększa uczucie sytości, spowalnia wchłanianie cukru. Zalecana jest w...

  50,14 zł 58,98 zł
 • Błonnik witalny Aura Herbals pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych nasion babki jajowatej, dostarczających wysokiej jakości błonnika oraz dobroczynnych śluzów do diety.

  34,99 zł
 • Mieszanka 6 źródeł błonnika. Doskonały i tani suplementy diety na odchudzanie, który wspomaga pracę układu pokarmowego. Idealny suplement dla cukrzyków, pomaga także przy zaparciach. Błonnik jest również profilaktycznie stosowany w miażdżycy.

  35,00 zł
 • Produkt będący źródłem naturalnego błonnika uzyskanego z łusek nasion Babki Płesznika , który zwiększając swoją objętość po spożyciu, ponad 100 krotnie, pobudza ściany jelit do intensywnej pracy.Zdrowa i naturalna substancja do normowania pracy układu trawiennego i wydalniczego oraz mogąca wspomóc utratę wagi w czasie odchudzaniu.

 • Greens and Juice to doskonały produkt, którego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie organizmu z wszelkich toksyn i wolnych rodników. Dzięki temu dochodzi do przyspieszonej regeneracji, a także szybszego odzyskania energii.

  38,98 zł
 • Błonnik jabłkowy jest produktem uzyskiwanym z wyselekcjonowanych wytłoków skórek jabłkowych. Dzięki mikronizacji zwiększa się jego powierzchnia czynna oraz przyswajalność. Błonnik absorbując wodę pęcznieje, dając uczucie sytości i zmniejszając uczucie głodu. Reguluje pracę jelit, wypróżnienia, zapobiega zaparciom oraz wspomaga odbudowę mikroflory jelitowej.

  18,98 zł
 • -15%

  Produkt uzupełnia dietę w wysokiej jakości błonnik, którego źródłem jest Babka płesznik. Preparat polecany szczególnie osobom cierpiącym na zaparcia oraz wszystkim pragnącym polepszyć perystaltykę swoich jelit. Błonnik dzięki swoim właściwościom zwiększania objętości w żołądku potrafi skutecznie zmniejszać odczucie głodu.

  33,13 zł 38,98 zł

Wyświetlane 1 - 12 z 12

Biuro obsługi klienta

Potrzebujesz fachowej porady lub informacji na temat Twojego zamówienia?