Błonnik

Błonnik
Jest 7 produktów.
 • Błonnik, nazywany również włóknem pokarmowym, należy do tej części żywności pochodzenia roślinnego, która mimo iż nie ulega trawieniu przez układ pokarmowy człowieka, odgrywa bardzo ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Do najważniejszych właściwości błonnika należy między innymi: redukcja tkanki tłuszczowej, oczyszczanie organizmu...

  21,98 zł
 • Błonnik jabłkowy jest produktem uzyskiwanym z wyselekcjonowanych wytłoków skórek jabłkowych. Dzięki mikronizacji zwiększa się jego powierzchnia czynna oraz przyswajalność. Błonnik absorbując wodę pęcznieje, dając uczucie sytości i zmniejszając uczucie głodu. Reguluje pracę jelit, wypróżnienia, zapobiega zaparciom oraz wspomaga odbudowę mikroflory jelitowej.

  18,98 zł
 • Błonnik witalny Aura Herbals pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych nasion babki jajowatej, dostarczających wysokiej jakości błonnika oraz dobroczynnych śluzów do diety.

  9,99 zł
 • 100% naturalnego błonnika z jabłek od NOW Foods – firmy, która w kwestii jakości swoich wyrobów odrzuciła wszelkie kompromisy. Błonnik asekuruje nasz żołądek, a także jelita. Istotnie wpływa na ogół procesów metabolicznych, wiele z nich realnie przyspieszając

  24,99 zł
 • Pektyna jabłkowa charakteryzuje się całą gamą korzystnych właściwości dla organizmu człowieka: wiąże metale ciężkie i wyłapuje toksyny, które razem z nią usuwane są z organizmu, reguluje gospodarkę kwasów żółciowych - wiążę je i usuwa z organizmu, obniża poziom cholesterolu, zwiększa uczucie sytości, spowalnia wchłanianie cukru. Zalecana jest w...

  58,98 zł
 • Masz problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości błonnika w diecie, obawiasz się problemów z układem pokarmowym? Fibers & Enzymes to doskonałe rozwiązanie - wygodne w użyciu pojedyncze saszetki z mieszanką błonnika, enzymów trawiennych i beta-glukanu zapewnią zdrową przemianę materii.

  48,98 zł
 • Gentle Fibers to mieszanka wysokiej jakości błonnika. Mieszanka ta pozyskiwana jest z lnu, nasion chia, skórek i miazgi pomarańczy, gumy arabskiej oraz inuliny. Gentle fibers reguluje perystaltykę jelit oraz utrzymanie prawidłowego pH przewodu pokarmowego. Jest także źródłem składników ułatwiających rozwój flory jelitowej.

  64,99 zł

Wyświetlane 1 - 7 z 7

Na początku błonnik był traktowany jako substancja balastowa, ze względu na małe wykorzystanie przez organizm. Później odkryto w nim nowe właściwości mające korzystny wpływ na organizm, przyczyniające się m.in. do zmniejszonego wchłaniania cholesterolu i trójglicerydów, obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, spowolnienia rozkładu węglowodanów, obniżenia stężenia glukozy we krwi i obniżenia zapotrzebowania na insulinę. Błonnik sprzyja również przyspieszenie perystaltyki jelit i pasażu treści przez przewód pokarmowy, zapobieganie zaparciu, rozwoju korzystnych bakterii jelitowych zmniejszenia uczucia głodu (pęcznieje w żołądku - głównie pektyna i celuloza); usuwania z organizmu substancji szkodliwych - toksyn i metali ciężkich; prewencji nowotworów przewodu pokarmowego; Udowodniono, iż zwiększenie spożycia błonnika o 10 gram w trzech posiłkach dziennie zmniejszy ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Biuro obsługi klienta

Potrzebujesz fachowej porady lub informacji na temat Twojego zamówienia?