Mały głód zagląda do Ciebie w najmniej oczekiwanym momencie? O ile Twoja kaloryka jest odpowiednio dobrana, pijesz wystarczająco dużo wody, a mimo to masz problem z ciągłym uczuciem „głodu”, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Skup się

Skup się podczas jedzenia. Rozproszenie telefonem, telewizorem, rozmowami może powodować, że nim się obejrzysz, a talerz będzie już pusty. "Jak to, już zjedzone?" A „głód” pozostaje... Jedz w skupieniu i w odpowiednim tempie, daj organizmowi czas do przyjęcia informacji "już jestem najedzony!”.

Bez pośpiechu

To trochę związane z punktem 1 - jeśli będziesz jeść powoli, dasz organizmowi potrzebny czas by dotarła do niego informacja, że już się najadłeś. Ile razy jedliście w biegu i "na szybko" i od razu po zjedzeniu dalej czuliście się głodni?

Zwiększ objętość

Zwiększ objętość swoich posiłków. Dodaj do posiłku porcję warzyw - wizualnie posiłek będzie wyglądał na większy, a mózg odnotuje informację, że dostarczono więcej pokarmu.

Poza tym - warzywa są fantastycznym źródłem witamin i innych odżywczych składników! Nie musisz wliczać warzyw w bilans kaloryczny, oczywiście poza strączkami. Ponadto, dodatkowa porcja warzyw wydłuży czas jedzenia.

Kofeina

Czas na kawę - strzel sobie kawkę, a kofeina stłumi Twój głód! Nie lubisz smaku kawy? Hmm, jeszcze nic straconego. Alternatywą może być kofeina w kapsułkach albo po prostu kawa smakowa - nasza ulubiona to krówka, masło orzechowe i karmel! Idealne trio, bo teraz są w pakiecie.

Rozpoznawaj głód

Zastanów się, czy to naprawdę GŁÓD - często z nudów, lub na przykład podczas oglądania filmu  mamy wrażenie, że „coś wrzuciłoby się na ząb” - często nie jest to uczycie głodu a zwykła zachciewajka. Brzmi znajomo? Kwarantanna i wieczorne seanse filmowe?

W takich momentach wpadamy zwykle w puste, nadprogramowe kalorie. Jeśli wiesz, że zawsze musisz mieć pod ręką coś do pochrupania, przygotuj sobie pokrojone warzywa!

Macie swoje sprawdzone sposoby na pokonanie głodu?