Problem nadmiaru tkanki tłuszczowej dotyka nie tylko osoby otyłe ale również sportowców. Ciężki do usunięcia “tłuszczyk” często jest konsekwencją złych nawyków żywieniowych - nawet tych sprzed lat lub objawem problemów zdrowotnych takich jak coraz częściej stwierdzane choroby tarczycy. Bez względu na przyczynę jego powstania jest niezwykle uciążliwy i często odbiera motywację do dalszej walki o idealną sylwetkę. Po pewnym czasie prowadzenia działań mających na celu zmniejszenie % tkanki tłuszczowej organizm osiąga maksimum i sam nie pozbędzie się swojej naturalnej izolacji.  Warto sięgnąć wtedy po pomoc. Czyją? Spalaczy tłuszczu!

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu, inaczej zwane fat burnerami lub termogenikami to specjalnie przygotowane preparaty, które pomagają usunąć zalegającą tkankę tłuszczową. W składzie takich suplementów znajdziemy wiele naturalnych składników takich jak  np: piperyna, kofeina, imbir, ekstrakt z grapefruita, kapsaicyna, wyciąg korzenia różeńca górskiego lub synefrynę. Ich stężenia i połączenia pozwalają zmaksymalizować przemianę zalegającego tłuszczu w energię.

Działanie spalaczy tłuszczu.

Zadaniem spalaczy tłuszczu jest przede wszystkim usprawnienie procesów związanych z utratą tkanki tłuszczowej. Dzieje się to poprzez wpływanie substancji czynnych na dwa istotne procesy zachodzące w naszym organizmie: lipolizę i termogenezę.

Lipoliza jest procesem rozpadu tkanki tłuszczowej na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. W takiej formie organizm jest w stanie wykorzystać zmagazynowaną energię na procesy metaboliczne. Jest to równoznaczne z maksymalnym zużyciem tkanki tłuszczowej w celu uzyskania energii.    

Termogeneza jest z kolei naturalnym procesem fizjologicznym, który nasila się po spożyciu posiłku lub wysiłku. Skupia się na wytworzeniu energii w celu zachowania odpowiedniej ciepłoty ciała. Podwyższona temperatura sprzyja to procesom lipolitycznym jak i nasileniu wykorzystania substratów na produkcję ciepła.

Spalanie tłuszczu zamiast przedtreningówek

Fat burnery oprócz oczywistych korzyści oferują znacznie więcej! Ze względu na substancje pobudzające w składzie mogą one pełnić funkcje popularnych przedtreningówek. termogeniki zawierające kofeinę, zieloną herbatę czy piperynę doskonale stymulują układ nerwowy. Jest to równoznaczne z tym, że zmniejszają uczucie zmęczenia, podnoszą koncentrację oraz dodają energii. 

Spalacze tłuszczu to zdecydowanie jedna z najlepszych form wsparcia treningowego. Zmniejszająca się tkanka tłuszczowa przy jednoczesnym zastrzyku energii sprawia, że termogeniki są wyjątkowo skuteczne. Z fat burnerami redukcja tkanki tłuszczowej czysta przyjemność!