Testosteron to jeden z najczęściej poruszanych tematów, wśród osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza u mężczyzn. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio wysokie stężenie testosteronu w organizmie ułatwia budowanie ogólnie pojętej formy sportowej, co więcej korzystnie wpływa zarówno na libido, jak i samopoczucie. Każda osoba trenująca szuka bezpiecznego sposobu na zwiększenie poziomu tego hormonu. Oprócz starannie przemyślanego treningu, jakościowego snu, czy też dobrze zbilansowanej diety, istnieją również suplementy, które mogą wspomóc produkcję testosteronu. Współczesny rynek suplementów diety oferuje nam szeroką gamę tego typu produktów. Poniższy ranking z całą pewnością pomoże Ci wybrać odpowiedni dla siebie preparat.

Kilka słów na temat testosteronu

Testosteron to jeden z męskich hormonów płciowych. Zaliczany jest do grupy androgenów i w 95% wytwarzany jest przez komórki śródmiąższowe Leydiga w jądrach, za pomocą hormonu luteinizujacego (LH), z kolei pozostała część wytwarzana jest w nadnerczach. Testosteron wykazuje właściwości anaboliczne, sprzyjające wzrostowi masy mięśniowej, zmniejsza ilości tkanki tłuszczowej oraz poprawia zdolności wysiłkowe, stąd też utrzymanie jego wysokiego poziomu w ryzach jest niezwykle istotne dla osób chcących poprawić kompozycję sylwetki. Warto wspomnieć o tym, że niskie stężenie testosteronu równoznaczne jest z niskim libido oraz pogorszeniem wyników zdrowotnych. 

1. FINAFLEX Revolution Test

Zwycięzcą tego rankingu jest FINAFLEX Revolution Test. Revolution Test to najwyższej jakości zaawansowany booster testosteronu. Skład formuły podzielony został na pięć grup: Testosteron Support Blend, Liver Enzyme Regulation Matrix, Cardiovascular Support, Prostate Shield oraz Letrosterone, dodatkowo został wzbogacony o witaminę C oraz selen. 

Oznacza to, że suplement działa na wielu płaszczyznach. Revolution Test przede wszystkim usprawnia przebieg wielu procesów fizjologicznych, korzystnie wpływając na wydzielanie endogennego testosteronu, zwiększając jego poziom w naszym organizmie. Ponadto preparat ten podnosi libido, wspiera zarówno pracę wątroby, jak i zdrowie układu moczowo – płciowego,  a także wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Revolution Test skutecznie nasila synteze nowych białek mięśniowych, ułatwia budowę masy mięśniowej oraz przyśpiesza regenerację potreningową. Revolution Test jest uniwersalnym wsparciem każdego aktywnego mężczyzny. 

Wielkość opakowania: 90 kapsułek

Porcja jednorazowa: 2 kapsułki

Ilość porcji w opakowaniu: 45

2. Ultimate Testostro Grow HP

Drugie miejsce na podium zajmuje Ultimate Testostro Grow HP. Testostro Grow HP zawiera mieszankę substancji aktywnych znanych ze swojego potencjału do optymalizacji męskiej gospodarki hormonalnej. Aktywne składniki zawarte w preparacie zwiększają synteze biodostępnego testosteronu oraz zmniejszają jego konwersję do innych hormonów płciowych.  

Suplement efektywnie usprawnia funkcjonowanie organizmu, nasila syntezę białek,  wspierając budowę wysokojakościowej masy mięśniowej, zwiększa również siłę, przyśpiesza regenerację oraz podnosi libido. Ultimate Testostro Grow HP skutecznie może wspomóc rozwijać ogólnie pojętą formę sportową , jednak w porównaniu do Revolution Test nie działa na tak wielu płaszczyznach, przez co został zepchnięty na drugą pozycję. Revolution Test poza zwiększeniem produkcji testosteronu działa również wieloaspektowo na zdrowie. 

Wielkość opakowania:  126 tabletek 

Porcja jednorazowa: 3 tabletki 

Ilość porcji w opakowaniu: 42

3. PHARMA FREAK Test Freak

Miejsce trzecie należy do PHARMA FREAK Test Freak. Test Freak to kompleksowy booster testosteronu, w którego skład wchodzą trzy zaawansowane mieszanki składników, ukierunkowanych na zwiększenie produkcji testosteronu. Preparat został również uzupełniony o cynk, magnez oraz witaminę B6. 

Test Freak nie bez powodu znalazł się na podium, należy do jednych z najbardziej znanych boosterów testosteronu. Poprawia samopoczucie oraz libido, ogranicza działanie estrogenów, pomaga rozwijać muskulaturę, a także skraca czas potrzebny na regenerację tkanek mięśniowych. 

Wielkość opakowania:  120 kapsułek

Porcja jednorazowa: 4 kapsułki 

Ilość porcji w opakowaniu: 30

4. IRON HORSE Test Gold 

Poza podium, na miejscu czwartym znajduje się IRON HORSE Test Gold. Test Gold w przeciwienstwie do swoich poprzedników jest nieco mniej zaawansowanym boosterem testosteronu, co nie oznacza, że jest nie skuteczny. Preparat ten oparty jest standaryzowanych ekstraktach roślinnych, z dodatkiem cynku i witaminy K. 

Iron Test wspiera homeostazę gospodarki hormonalnej, jego głównym zdaniem jest wzmocnienie syntezy testosteronu. Omawiany suplement wykazuje również korzystny wpływ na funkcje seksualne oraz zapewnia wysoki poziom energii i sił witanych. Test Gold na tle swoich konkurentów jest preparatem o względnie łagodnym działaniu. 

Wielkość opakowania:  90 kapsułek

Porcja jednorazowa: 3 kapsułki 

Ilość porcji w opakowaniu: 30

5. EVOLITE Ultra Test

Ostatnie miejsce, czyli piąte należy do EVOLITE Ultra Test. Ultra Test to dobrej jakości preparat odpowiadający na potrzeby męskiego organizmu. Podobnie jak Iron Test, w składzie zawiera w głównej mierze ekstrakty roślinne, ale nie tylko. Preparat został uzupełniony m.in o cytrynian magnezu, cytrynian cynku, niacynę oraz witaminę B6. 

Suplement ten może stanowić dobre wsparcie w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu, poza tym pomaga utrzymać dobre samopoczucie i podnosi witalność. EVOLITE Ultra Test korzystnie wpływa na męską gospodarkę hormonalną. 

Wielkość opakowania:  180 kapsułek

Porcja jednorazowa: 3 kapsułki, 2 razy dziennie

Ilość porcji w opakowaniu: 30Podsumowanie

Jeśli Twoim celem jest podnieść lub utrzymać wysoki poziom testostoronu, to bez wątpienia należy zadbać  przede wszystkim o odpowiednio intensywne treningi, jakościowy sen oraz prawidłowo zbilansowaną dietę, jednak niekiedy warto również sięgnąć po preparaty, które korzystnie wpływają na gospodarkę hormonalną mężczyzn. W tym artykule zostały przedstawione najlepsze boostery testosteronu,  które są godne uwagi, a ich stosowanie może nieść za sobą szereg korzyści, m.in takich jak: zmniejszenie aktywności estrogenów, wzrost libido i poprawa funkcji seksualnych, lepsze samopoczucie, wiecej siły na treningach  itd. Ten ranking z pewnością ułatwi Ci wybór odpowiedniego preparatu dla siebie.