Opinie o Nas
Każdy student podczas swojej uniwersyteckiej przygody musi na własnej skórze doświadczyć negatywnych skutków, jakie przynosi okres sesji egzaminacyjnej. Można wyróżnić trzy podstawowe przyczyny takiego stanu rzeczy: wzmożone i niezaspokajane zapotrzebowanie energetyczne podczas nauki, intensywna praca umysłowa oraz stres. 














Jakie suplementy pomogą w nauce ?

Każdy student podczas swojej uniwersyteckiej przygody musi na własnej skórze doświadczyć negatywnych skutków, jakie przynosi okres sesji egzaminacyjnej. Można wyróżnić trzy podstawowe przyczyny takiego stanu rzeczy: wzmożone i niezaspokajane zapotrzebowanie energetyczne podczas nauki, intensywna praca umysłowa oraz stres. W trakcie trwania sesji na pewno warto zadbać o odpowiednio zwiększoną podaż energetyczną oraz jakościową w posiłkach. Olbrzymi wpływ na to jak funkcjonuje nasz mózg ma dieta, która jeśli będzie odpowiednio zbilansowana, może poprawić naszą zdolność koncentracji i zapamiętywania. Poniżej przedstawiamy listę substancji, które korzystnie wpływają na pracę mózgu oraz produkty żywnościowe, w których możemy je znaleźć.

Do poprawnego funkcjonowania układu nerwowego niezbędna jest lecytyna. Odpowiednia podaż lecytyny ułatwia procesy zapamiętywania, pamięć długotrwałą, zwiększa pojemność pamięciową i stabilizuje nastrój. Naturalne źródła lecytyny to żółtko jaja, wątroba, pełnoziarnista pszenica, różne rodzaje fasoli, soja.

Kofeina jest stymulantem przyspieszającym aktywność mózgu. Blokuje receptory adenozyny w mózgu, które wywołują senność. Organizm jest w pełnej gotowości do aktywności. Naturalnie występuje w ziarnach kawy (będących nasionami kawowca), w liściach herbaty, nasionach kakaowca, nasionach guarany, orzeszkach cola oraz liściach ostrokrzewu paragwajskiego (yerba mate).

Mózg w 60 procentach składa się z tłuszczu. Dieta uboga w kwasy omega-3 może przyspieszać starzenie się mózgu oraz wpływać na szybsze pojawienie się problemów z pamięcią. Najcenniejszym źródłem omega-3 są tłuste ryby morskie: łosoś, sardynki, pstrąg, makrela, tuńczyk, halibut czy dorsz. Bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 są także oleje roślinne: lniany, rzepakowy, z dzikiej roży, z pestek dyni i sojowy.

Magnez jest regulatorem układu nerwowego. Przy przewlekłym jego niedoborze w tkankach nerwowych może dojść do deficytu ważnej dla procesu zapamiętywania substancji - dopaminy - i pojawiają się kłopoty z pamięcią. Magnez przywraca równowagę psychiczną i działa antystresowo. Źródłami magnezu w naszej diecie są: zielone warzywa, strączkowe (soja), kukurydza, awokado, banany, ziarna zbóż (kasza gryczana, jęczmienna), kakao, czekolada, orzechy, migdały, mleko.

Zarówno tradycyjna medycyna chińska, jak również współczesne doświadczenia dowodzą, że żeńszeń przeciwdziała zmęczeniu i znużeniu, działa pobudzająco i wzmacnia system nerwowy. Ponadto przeciwdziała skutkom stresu fizycznego i emocjonalnego, wzmacnia pamięć, procesy myślenia i kojarzenia. W naszej szerokości geograficznej żeńszeń dostępny jest głownie w postaci suplementu diety.
Należy również pamiętać, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa nie tylko na naszą sprawność i stan zdrowia, ale też na funkcjonowanie mózgu i zdolności intelektualne oraz skutecznie redukuje stres.
Także drodzy studenci, zaopatrzcie się w odpowiednie suplementy i nosy w książki, a na pewno zaliczycie! Powodzenia