Opinie o Nas

Naleśniki białkowe

Czym są naleśniki białkowe?

Naleśniki białkowe to produkty spożywcze, z których można przygotować w szybki, łatwy i wygodny sposób pyszne, proteinowe naleśniki. Zostały one specjalnie tak opracowane by były odpowiednio puszyste i wilgotne w środku. Dzięki nich oszczędzisz sporo czasu, mając już gotową mieszankę, którą wystarczy wymieszać tylko z wodą lub mlekiem i usmażyć na patelni.

   

Jak przygotować naleśniki białkowe?

Białkowe naleśniki przygotowuje się bardzo prosto, wygodnie i mega szybko. Wystarczy proszek wymieszać z wodą lub mlekiem, by otrzymać odpowiednią, naleśnikową konsystencję. Następnie należy usmażyć naleśniki na patelni, długość smażenia zależy od indywidualnych preferencji. I tak otrzymujemy pyszne naleśniki proteinowe, które możesz podawać również z wszelkimi dodatkami jak np. owoce czy dżemy. 

  

Z czego zrobione są naleśniki białkowe?

Naleśniki białkowe zrobione są w zależności od wybranego produktu z m.in. mąki, białka serwatkowego, mleka w proszku, kakao, maślanki, kazeiny, maltodekstryny, aromatów, wodorowęglanu sodu oraz słodzików. Tak więc są tu standardowe składniki, z których wykonuje się pyszne naleśniki. 

  

Czy naleśniki białkowe są dobrym źródłem białka?

W naleśnikach białkowych, źródłem protein jest białko serwatkowe, kazeina lub inne białka mleka. Jako, że są to białka pochodzące z mleka, jest to bardzo dobre, pełnowartościowe źródło protein. Takie białko cechuję się zawartością wszystkich niezbędnych aminokwasów egzogennych, które musimy dostarczyć z pożywienia, aby odpowiednio odżywić organizm, wesprzeć regenerację czy wspomóc budowanie masy mięśniowej. Naleśniki białkowe zatem to świetne źródło białka, idealnie spisujące się w roli uzupełniania codziennej diety.

  

Jakie korzyści daje stosowanie naleśników białkowych?

Jest wiele zalet stosowania tego typu produktów czy też suplementów diety. Przede wszystkim to duże ułatwienie i wygoda, ponieważ mamy już niemal gotową masę naleśnikową, którą należy wymieszać jedynie z wodą lub mlekiem. Ponadto to świetne źródło białka, zawierające wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, które znakomicie wpłynął na regenerację czy też wspomogą budowanie mięśni. Oczywiście również trzeba zaznaczyć, że to bardzo pyszny, wartościowy posiłek, który może stanowić smaczne śniadanie czy kolację. 

 

Komu polecane są naleśniki białkowe?

Naleśniki proteinowe są rekomendowane wszystkim tym, którym brakuje czasu, by zrobić pyszne i wartościowe śniadanie. Dzięki nim oszczędzisz czas, który możesz spożytkować na coś innego. Naleśniki białkowe polecane są także osobom aktywnym fizycznie czy też sportowcom, którzy chcą uzupełnić w łatwy i wygodny sposób proteiny w diecie.

Aktywne filtry