Opinie o Nas

Kre alkalyn

Czym jest kre alkalyn?

Kre alkalyn to  kreatyna buforowana, cechująca się mniejszą tendencją do konwersji w formę nieaktywną (kreatyninę), kreatynina jest wynikiem rozpadu kreatyny i w formie kreatyniny jest usuwana z organizmu wraz z moczem. Dzięki odporności kre alkalyn na niskie pH środowiska (np. w żołądku) wystarczą przyjmowanie już mniejszych dawek, nawet rzędu 2-3 g na dobę. Kre-Alkalyn to najbardziej stabilna forma kreatyny. W przeciwieństwie do tradycyjnych form kreatyn, charakteryzuje się wysokim pH, dzięki czemu pozwala na optymalne wykorzystanie kreatyny w celu rozbudowy masy mięśniowej.

 

Czym jest kreatyna?

Kreatyna co to jest? Kreatyna jest związkiem, który występuje naturalnie w ustroju człowieka, jest ona syntetyzowana w wątrobie, nerkach i trzustce z 3 aminokwasów: arginina, metionina, glicyna. W największej ilości występuje ona pod postacią fosfokreatyny (PCr), w około 65% właśnie występuje w tej formie. Nawet 95% kreatyny znajduję się w mięśniach szkieletowych. Kreatyna możemy znaleźć w największych ilościach w mięsie, jednak wraz z dietą nie dostarczamy zbyt dużych ilości bo tylko 1-2 g na dobę. Ponadto trzeba również wspomnieć, że 2 g dziennie tracimy wraz z moczem w postaci kreatyniny (kreatyna rozpada się do kreatyniny). Dlatego suplementacja jest konieczna by efektywnie podnieść jej stężenie w mięśniach i osiągnąć zamierzone rezultaty.

 

Jak działa kreatyna?

Kreatyna bierze udział w wytwarzaniu energii na samym początku wysiłku, cechującym się maksymalną intensywnością. Fosfokreatyna bo w takiej postaci głównie występuje kreatyna przekazuję swoją grupę fosforanową na ADP, czyli adenozynodifosforan. Powstaje dzięki temu ATP, które jest nośnikiem energii. W wyniku jej rozpadu powstaje energia. Następnie ADP potrzebuje kolejnej grupy fosforanowej by powtórzyć to działanie. Wysoki poziom kreatyny w mięśniach usprawnia odtwarzanie energii podczas wysiłku, co zwiększa możliwości wysiłkowe i intensywność wysiłku. Organizm magazynuje niewielkie ilości ATP, które wystarczają na 1-2 s wysiłku, dlatego też musi być ona sprawnie odnawiania. Stąd też takie korzystne efekty przynosi suplementacja kreatyną.

 

Czy kreatyna wspomoże budowanie masy mięśniowej?

Mówi się, że kreatyna to najlepszy suplement wspierający budowę masy mięśniowej i dokładnie tak jest. Zacznijmy od tego, że kreatyna wiążę wodę w komórkach mięśniowych, co sprzyja ich nawodnieniu, to z kolei korzystnie wpływa i ułatwia proces syntezy białek mięśniowych (mięśni). Ponadto kreatyna też działa pośrednio na budowanie mięśni, zwiększając możliwości wysiłkowe, dostarczamy większych bodźców do naszych mięśni, a one mają większy sygnał do wzrostu.

 

Czy kreatynę wesprze proces regeneracji?

Kreatyna także świetnie wspomaga proces regeneracji. Podczas wysiłku fizycznego czerpiemy energię również z glikogenu mięśniowego, który jest zapasem energetycznym w naszych mięśniach. Glikogen występuje również w wątrobie, jednak jest on głównie używany do wyrównywania poziomu glukozy we krwi. Aby zregenerować się do następnego treningu czy zawodów musimy uzupełnić owe zapasy spożywając węglowodany. Kreatyna nasila proces odbudowy glikogenu mięśniowego co również przyczynia się do poprawy regeneracji.

 

Czy kreatyna pomoże zwiększyć siłę?

Suplementacja buforowaną postacią kreatyny jak wiadomo podnosi poziom fosfokreatyny w mięśniach i osiąga najwyższy możliwy poziom, bez suplementacji jest to około 80%. Fosfokreatyna bierze udział w wytwarzaniu energii. Dokładniej pomaga ona odzyskiwać sprawniej ATP, czyli energię. Dzięki temu uzyskujemy lepsze możliwości wysiłkowe. Odczujemy efekty w krótkich wysiłkach o maksymalnej intensywności. Lepsza dostępność kreatyny wpływa na sprawniejszą resyntezę energii, a to z kolei przekłada się na lepsze wyniki, większą długość wysiłku o maksymalnej intensywności oraz większą intensywność wysiłku.

 

Czy kreatyna jest bezpieczna?

Suplementacja kreatyną jest w 100% bezpieczna, nie powinniśmy mieć obaw, że źle ona wpłynie na nasze nerki. Jednak gdy masz już problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nerek, skonsultuj z lekarzem, czy suplementacja kreatyną będzie dla Ciebie bezpieczna.

 

Dla kogo polecany jest kre alkalyn?

Kre alkalyn przyniesie korzyści osobom, które uprawiają aktywność fizyczną cechującą się występowaniem krótkiego wysiłku o maksymalnej intensywności. Przede wszystkim wszystkie osoby trenujące na siłowni, kulturystykę, podnoszenie ciężarów, crossfit czy kalistenikę zauważą korzystne efekty jej oddziaływania. Jednak to nie koniec, osoby grające w sporty drużynowe jak np. piłka nożna gdzie często obserwuję się szybkie sprinty, zrywy także suplementacja kreatyną przyniesie efekty, zwiększając możliwości wysiłkowe, w tym szybkość. Tu także należy zaznaczyć, że przyjmowanie kreatyny poleca się także w lekkoatletyce, gdzie występują również wysiłki o maksymalnej intensywności jak np. sprint.

 

Z czym łączyć kre alkalyn?

Jeśli zależy nam na rozbudowie masy mięśniowej to warto zaopatrzyć się także w odżywkę białkową, jako uzupełnienie diety oraz dostarczenie budulca dla mięśni. Jeśli brakuje nam kalorii w diecie to rozsądniej będzie sięgnąć po odżywkę węglowodanowo-białkową, czyli gainera lub bulka. Aby zbudować masę mięśniową potrzebna jest nadwyżka kaloryczna, a gainer dostarczy sporą ilości kalorii w tym białka i węglowodanów, dzięki czemu wesprze budowę mięśni. Jeśli z kolei zależy nam na poprawie parametrów wysiłkowych dobrze będzie dobrać jeszcze beta alaninę, która zwiększy wytrzymałość poprzez hamowanie zakwaszanie mięśni podczas wysiłku.

Aktywne filtry