Opinie o Nas

Vitargo

Co to jest vitargo?

Vitargo® to opatentowane źródło węglowodanów pozyskiwane ze skrobi. Zawiera ono węglowodany złożone, zawierające wiele cząsteczek monosacharydów w cząstecze, jednak cechuje się ona niską osmolalnością. To znaczy, że vitargo bardzo szybko opuszcza żołądek, przez co bardzo szybko trafia do krwioobiegu i dostarcza niezbędnej energii podczas wysiłku. 

   

Co zawiera vitargo?

Vitargo to źródło węglowodanów pochodzących ze skrobi, cechującą się niską osmolalnością, ale jeszcze w zależności od rodzaju, możemy także znaleźć w produktach vitargo elektrolity, aminokwasy BCAA (Branched Chain Amino Acid), a nawet kofeiny. Vitargo jest dostępne w większych opakowaniach i jak sprzedawane jest na saszetki, w których jest 1 porcja produktu. 

  

Jakie funkcje pełnią węglowodany?

Cukry, czy też potocznie określane jako węglowodany stanowią główne źródło energii dla całego organizmu człowieka. Dlatego też dostarcza energii dla naszych mięśni, mózgu czy czerwonych krwinek. Węglowodany też wchodzą w skład glikogenu, zarówno mięśniowego jak i wątrobowego. Mają one trochę odmienne funkcje bowiem glikogen mięśniowy dostarcza energii dla naszych mięśni, a glikogen wątrobowy utrzymuje odpowiednie stężenie glukozy we krwi.
Ponadto cukry także są elementem wchodzących w skład DNA oraz RNA. Warto zauważyć także, iż węglowodany są niezbędne do całkowitego spalania tłuszczów, biorą udział w produkcji poszczególnych aminokwasów, jak również węglowodany należące do grupy nieprzyswajalnych zapewniają prawidłową pracę jelit, odpowiednią perystaltykę i korzystnie wpływają na mikroflorę jelit. 

  

Kiedy stosować vitargo?

Vitargo jest dostosowane do tego by stosować je okołotreningowo jak i w czasie wysiłku. Tak więc możesz stosować je przed treningiem jako szybkie uzupełnienie energii i dostarczenie niezbędnej porcji energii dla naszych mięśni by wykonać trening możliwie najlepiej. Vitargo to także świetna opcja by uzupełniać płyny, węglowodany i elektrolity podczas długiego wysiłku. Następnie można także po treningu zastosować vitargo aby uzupełnić uszczuplone zapasy glikogenu mięśniowego. 

 

Czy vitargo zwiększy możliwości wysiłkowe?

Vitargo jest suplementem diety, które stanowi świetne wsparcie wysiłku fizycznego. Dostarczanie węglowodanów około wysiłkowo jak i w trakcie treningu jest elementem, które zwiększa możliwości wysiłkowe. Niski poziom glikogen mięśniowego czy nawet jego całkowite wyczerpanie wiąże się z pojawienie znacznego zmęczenia i zmniejszenia możliwości wysiłkowych. Dostarczając szybko przyswajalne węglowodany w postaci vitargo dostarczysz źródła energii dla swoich mięśni, co spowoduje możliwość wydłużenia aktywności fizycznej, oddali wystąpienie uczucia zmęczenia, co w efekcie przełoży się na zwiększenie możliwości wysiłkowych.

Ponadto vitargo professional zawiera dodatkowo kofeinę. Ten stymulant zwiększa syntezę katecholamin: adrenaliny, dopaminy i serotoniny. W skutek czego pobudzony zostaje ośrodkowy układ nerwowy (OUN). Kofeina pobudza, zmniejszając uczucie zmęczenia czy znużenia. Jednakże poprawia również koncentrację, a także skraca czas reakcji. Jest to związek o działaniu ergogenicznym, czyli poprawia zdolność do podejmowania wysiłku fizycznego. 

 

Czy vitargo poprawi regenerację?

Spożywając vitargo po treningu, czy nawet już jakiś czas po treningu, owy suplement wspomoże proces regeneracji. Podczas aktywności fizycznej zapasy glikogenu mięśniowego są wyczerpywane, dlatego też należy je uzupełnić aby optymalnie przygotować się do następnej jednostki treningowej czy zawodów. Vitargo jest źródłem węglowodanów szybko przyswajalnych więc doskonale się sprawdzi jako element odbudowywujący zapasy glikogenu. 

  

Czy vitargo wesprze prawidłowe nawodnienie?

Vitargo jest także świetnym suplementem diety, które wspiera prawidłowe nawodnienie. Ponadto, wspomagają w tym także zawarte elektrolity, w tym też sód, który wzmaga zatrzymywanie wody w organizmie. Elektrolity zapewniają utrzymywanie odpowiedniej równowagi wodno- elektrolitowej, jak i prawidłową pracę mięśni. Podczas wysiłku fizycznego naturalne jest, że organizm człowieka wytwarza pot. Robi to w celach termoregulacyjnych, prościej mówiąc by utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Wraz z potem tracimy cenne elektrolity, dlatego tak ważne jest odpowiednie nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów. Odwodnienie powyżej 2% masy ciała wpływa negatywnie na wysiłek fizyczny, zmniejszając zdolności wysiłkowe. Przy większym odwodnieniu mogą wystąpić nudności, wymioty czy biegunka, jeszcze idąc dalej osłabienie, trudności w oddychaniu i dezorientacja oraz zawroty głowy. 

  

Dla kogo polecane jest vitargo?

Vitargo polecane jest dla osób aktywnych fizycznie, które potrzebują wsparcia najwyższej jakości suplementów diety zawierających węglowodany złożone. Vitargo może być stosowane zarówno przez osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe jak np. bieganie, kolarstwo, triathlon, sporty wytrzymałościowo-szybkościowe np. piłka nożna, crossfit, koszykówka oraz sporty siłowe jak kulturystyka, trójbój siłowy, podnoszenie ciężarów.

Aktywne filtry