Opinie o Nas

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Węglowodany

W trakcie regularnych ćwiczeń musimy liczyć się ze stałymi spadkami energii. Aby nasz organizm mógł podejmować nowe wyzwania siłowe konieczne jest zapewnienie mu niezbędnych składników, w tym również węglowodanów. Co to są węglowodany Jak mogą wspomóc nasze codzienne treningi? Dlaczego są tak ważne dla utrzymania zdrowia?

Co to są węglowodany?

Najprościej mówiąc, węglowodany to cukry, które są niezbędne do dostarczania energii naszemu organizmowi. Wykluczenie węglowodanów podczas stosowania diet białkowych jest niezwykle niebezpieczne, może skutkować szybszym zakwaszaniem organizmu. Jak węglowodany przysłużą się naszemu zdrowiu?

Węglowodany na masę

Spożycie węglowodanów na masę podczas budowania masy jest niezbędne – dzięki nim możliwe jest zwiększenie poziomu insuliny, jak również napełnienie mięśni glikogenem.

Kiedy poziom glikogenu jest zbyt niski organizm zaczyna rozbijać komórki mięśniowe, aby pozyskać z nich niezbędną energię. Węglowodany na masę okażą się niezbędnym elementem diety dla każdego, kto pragnie budować masę mięśniową w skuteczny i szybki sposób.

Węglowodany po treningu

Zmęczenie po treningu jest procesem naturalnym – aby odzyskać siły warto sięgnąć po węglowodany po treningu. Dzięki odpowiednim mieszankom węglowodanów nie tylko dostarczymy sobie szybkiego zastrzyku energii, ale też przyspieszymy procesy regeneracyjne tkanek mięśniowych.

Niezwykle istotne jest to, aby spożywać rekomendowane ilości węglowodanów po treningach, dawki dostosowane do naszej masy i wydatku energetycznego.

Zdrowe węglowodany

Wiele osób jest zdania, że spożywanie zdrowych węglowodanów przyczynia się jedynie do zwyżki masy ciała. Warto pamiętać, że zdrowe węglowodany przyjmowane regularnie w określonych dawkach wpłyną pozytywnie na nasze ciało– dodadzą energii, pozwolą na przeprowadzanie podstawowych procesów metabolicznych, wspomogą regenerację organizmu.

Węglowodany na śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia – musi obudzić organizm, dostarczyć mu energii do działania po parogodzinnym śnie. Węglowodany na śniadanie to idealne rozwiązanie dla osób dbających o sylwetkę oraz zbilansowaną dietę.

Dzięki dostarczaniu węglowodanów na śniadanie każdy dzień rozpoczynać będziemy z dużą dawką energii!

Węglowodany skrobiowe

Wybierając węglowodany skrobiowe zapewniamy sobie nie tylko zdrowie, ale i… doskonałe wrażenia smakowe! Dostępne są one w postaci różnorodnych zbóż, nasion, płatków, bulw – są trawione przez organizm do glukozy, czyli postaci najprostszej do wchłonięcia.

Szukasz szybkiego zastrzyku energii? Postaw na węglowodany skrobiowe.

Aktywne filtry