Opinie o Nas

Filtruj według

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Shoty przedtreningowe

Co to są shoty przedtreningowe?

Shoty przedtreningowe to płynne produkty mające na celu zwiększyć możliwości wysiłkowe organizmu. Składy shotów różnią się od danego produktu, chociaż cel suplementacji jest ten sam. Biorąc pod uwagę sugerowaną porcję najczęściej różnice występują w ilości kofeiny i substancji rozszerzających naczynia krwionośne, większość shotów zawiera ich mniej niż wersje w proszku. Często w shotach przedtreningowych są również zawarte substancje wspierające pracę mózgu. Działają one nootropicznie. Potrafią znacząco  zwiększyć nasze skupienie, możliwości ruchowe, reakcję na bodźce, a nawet poprawić nastrój. Do tych substancji należą np NALT, ALC i ashwagandha.

 

Jak shoty przedtreningowe działają na organizm?

Shoty przedtreningowe działają w kilku obszarach. Skutecznie likwidują uczucie zmęczenia i nawadniają organizm. Ponadto zwiększają wytrzymałość oraz wydajność treningową. Działają na polu usprawnienia i zwiększenia przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Tym sposobem tlen transportowany jest do mięśni znacznie szybciej. Finalnie do mięśni dostaje się znacznie więcej składników odżywczych co zdecydowanie usprawnia ich regenerację oraz możliwości wysiłkowe.

 

Kto powinien stosować shoty przedtreningowe?

Przedtreningówki powinny stosować osoby potrzebujące przedtreningowego wsparcia w postaci zastrzyku energii oraz te, które chcą dać z siebie 100% na treningu. Shoty przedtreningowe można stosować również przed intensywnym wysiłkiem psychicznym. W zależności od składu shota możemy stosować je w innym celu. Niektóre  produkty będą mocniej ukierunkowane właśnie na pobudzenie, inne na zwiększenie transportu składników odżywczych finalnie wspomagając  tzw. "pompę mięśniową". Kolejne zaś będą powodowały dużo lepsze skupienie podczas pracy umysłowej.

 

Z czym łączyć shoty przedtreningowe?

Shoty przedtreningowe świetnie sprawdzają się w duecie z aminokwasami, dodatkiem cytruliny, bądź też argininy. Oczywiście jest to uzależnione od składu danego preparatu i celu jaki chcemy osiągnąć.

 

Czy shoty przedtreningowe są bezpieczne?

Shoty przedtreningowe to najczęściej połączenie substancji takich jak kofeina, tyrozyna, witamina B6, leucyna, guarana, tauryna czy na przykład wyciągi z zielonej kawy i herbaty. Nie są to substancje, które w jakikolwiek sposób mogą zaszkodzić osobie zdrowej, w szczególności wysportowanej. Oczywiście na takie produkty muszą uważać osoby, które mają problem z wysokim ciśnieniem ponieważ już sama kofeina potrafi je podnieść. Nie oznacza to oczywiście, że te osoby nie mogą ich całkowicie stosować. Wszystko zależy od stężenia danej substancji oraz od częstotliwości jej przyjmowania.

 

Jaki shot przedtreningowy wybrać?

Jest to oczywiście uzależnione od trenowanej dyscypliny i celu jaki chcemy osiągnąć. Osoby trenujące sporty wytrzymałościowe z pewnością będą cenić sobie preparaty z dużą ilością beta-alaniny, tauryny i kofeiny. Zwiększają one znacznie wytrzymałość oraz opóźniają wystąpienie zmęczenia. Dla osób trenujących siłowo najlepszym wyborem będą produkty zwiększające ilość produkowanego tlenku azotu i przyśpieszenie transportu składników odżywczych. Takie substancję to np arginina, cytrulina czy ekstrakt z buraka. Wszystko jest uzależnione od celu, który chcemy osiągnąć. Przedtreningówki zawierające w składzie NALT, ALC i kofeinę będą świetnym w wyborem dla osób pragnących zwiększyć skupienie na treningu.

 

Czy można stosować shoty przedtreningowe przed każdym treningiem?

Nie ma  jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, W zależności od składu shota oraz częstotliwości jego stosowania jego działanie na nasz organizm może się znacząco różnić. Wybierając shoty przedtreningowe z dużą ilością kofeiny powinno się stosować nieco rzadziej. Głównie z tego względu, że możemy się uodpornić na działanie stymulantu i odczuwać go znacznie słabiej. Z drugiej strony shoty oparte głównie na argininie, cytrulinie, taurynie czy aminokwasach są w zupełności  nieszkodliwe, a nawet działają prozdrowotnie. Z tego  powodu można śmiało je stosować systematycznie, bez konieczności robienia przerw w ich stosowaniu.

Aktywne filtry