Opinie o Nas

Shakery

Do czego służą shakery?

Shakery to zazwyczaj plastikowe lub szklane pojemniki, które służą do mieszania suplementów, występujących zazwyczaj w formie proszku, z wodą, mlekiem, mlekiem migdałowym lub sojowym. Posiadają wbudowane sitko w różnej formie zapobiegające powstawaniu grudek podczas mieszania. Mogą być również używane do przygotowywania koktajli po uprzednim przygotowaniu składników, np. owoców. Dodatkowo mogą pełnić rolę bidonu, do którego wcześniej można wlać napój izotoniczny.

   

Jakie są rodzaje shakerów?

Standardowy typ shakera posiada plastikową obudowę, nieruchome, plastikowe sitko oraz przykręcana pokrywka z zakrętką. Ich zaletą jest różnorodność wzorów, prosta budowa oraz komplementarność elementów - posiadając kilka shakerów tego samego typu można dowolnie żonglować kolorystyką elementów. Shakery firmy Blender Bottle posiadają zamknięcia na zatrzask lub mogą być zakręcane. Charakterystycznym ich elementem jest druciana kulka pełniąca rolę sitka, która jest bardziej wydajna i skuteczna w pozbywaniu się grudek niż standardowy, nieruchomy plastik. Są również wykonane z grubszego plastiku, dzięki czemu posiadają większą żywotność oraz są w mniejszym stopniu narażone na przesiąknięcie zapachem suplementu, który jest w nich przygotowywany.

W ofercie są również shakery Promixx, które będąc zasilanymi bateryjnie, są wyposażone w funkcję mieszania, przez co nie jest w ich przypadku konieczne potrząsanie - same przygotowują napój po naciśnięciu przycisku. Ponadto dostępne są też shakery Hero Shaker z motywami superbohaterów posiadające sitko na prowadnicy dla lepszej stabilności konstrukcji. Ich korpusy są ozdobione motywami związanymi z superbohaterami z universum Marvela.

   

Co można przygotować w shakerze?

W shakerze można przygotować każdy suplement przeznaczony do rozpuszczania: odżywki białkowe, białkowo-węglodowanowe, carbo, aminokwasy rozgałęzione BCAA, egzogenne EAA, kreatynę, odżywki potreningowe, przedtreningowe, napoje izotoniczne i wiele, wiele innych. Bezproblemowo można z niego korzystać jako bidonu czy nawet popijać z niego samą wodę ze względu na ergonomiczny kształt i dużą pojemność. Warto pamiętać, aby najpierw nalać do shakera płyn, w którym zamierzamy rozpuścić suplement, a dopiero potem wsypać proszek - takie podejście minimalizuje prawdopodobieństwo powstawania grudek.

  

Czy shakery nadają się do transportu?

Shakery nie tylko nadają się do transportu, są do niego również przeznaczone. Zalecane jest do tego celu wybranie shakera zakręcanego, tak aby uniknąć przypadkowego otwarcia zatrzasku i wylania się napoju. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z shakera z dokręcanym pojemnikiem na suplementy, tak aby przygotować szejk proteinowy lub inny napój tuż przed planowanym spożyciem, tak aby nie stracił swoich walorów smakowych oraz konsystencji.

  

Jakie shakery można znaleźć w Strefie Mocy?

W Strefie Mocy można znaleźć pełną gamę shakerów opisanych wcześniej: standardowe shakery Strefa MocY, shakery w różnych rodzajach firmy Blender Bottle, shakery z logami zespołów firmy Smart Shake, shakery automatyczne Promixx z funkcją ładowania telefonu oraz shakery z podobiznami superbohaterów firmy Hero Shaker. Każda z firm posiada wiele wzorów, kolorów, materiałów i pojemności do wyboru, dlatego każda osoba, która chcę zindywidualizować swój shaker znajdzie coś dla siebie.

  

Jakie grafiki można znaleźć na shakerach?

Shakery firmy Smart Shaker zawierają grafiki takich zespołów jak Iron Maiden, Ghost, Metallica, Slayer, Motorhead, Motley Crue czy Red Hot Chilli Peppers. Na shakerach Strefy Mocy można znaleźć takie cytaty motywacyjne jak “Yes You Can”, “Earned not given”, “Strong is the new sexy”, “Ładowanie masy” czy “One more rep”. Obcowanie z takimi treściami może pomóc zmotywować się do zwiększonego wysiłku treningowego i dietetycznego.

Na shakerach Hero Shaker można znaleźć wizerunki takich superbohaterów jak Batman, Superman, Joker, Wonder Woman, Kapitan Ameryka, Flash, Venom czy Deadpool. Na shakerach firmy Blender Bottle można znaleźć również zabawne cytaty, florystyczne wzory, występują też w wersjach w pełnym kolorze oraz przezroczystych, co może przydać się osobom, które lubią wiedzieć ile płynu nalewają do shakera przed zrobieniem szejka.

Aktywne filtry