Opinie o Nas

Enzymy trawienne

Czym są suplementy zawierające enzymy trawienne?

Enzymy trawienne to grupa substancji wydzielanych w układzie pokarmowym, najczęściej enzymów hydrolitycznych. Zajmują się one rozkładaniem i przyswajaniem składników odżywczych z pokarmu. Produkowane są przez gruczoły trawienne. Czasami mimo zbilansowanej diety organizm ma problemy z prawidłowym trawieniem i warto go wspomóc suplementami.

Jak enzymy trawienne działają na organizm?

Enzymy trawienne w suplementach pomagają prawidłowo przyswoić i wykorzystać wartości odżywcze ze spożywanych posiłków. Regulują apetyt i ułatwiają wypróżnianie się poprzez dokładne rozkładanie produktów. Rozwiązują prawie wszystkie problemy żołądkowe!

Kto powinien stosować enzymy na poprawę trawienia?

Enzymy trawienne są szczególnie polecane osobom cierpiącym z powodu wzdęć czy bólów brzucha po posiłkach. Szczególnie sprawdzą się u osób starszych, których organizm nie jest już w kwiecie wieku. Stosowane pro zdrowotnie regulują zaburzenia łaknienia i działają na organizm zapobiegawczo.

Z czym stosować suplementy z enzymami poprawiającymi trawienie?

Enzymy trawienne sprawdzą się w połączeniu z innymi suplementami zawierającymi aktywne enzymy: bromelainą, papainą lub probiotykiem.

Aktywne filtry