Opinie o Nas

Cholina I hupercyna

Co to jest Cholina?

Cholina (witamina B4) to jedna z substancji niezbędnych dla naszego funkcjonowania. Możemy znaleźć ją między innymi w żółtkach jaj, podrobach mięsnych, kiełkach pszenicy czy nasionach roślin strączkowych. Organizm jest w stanie wyprodukować cholinę w wątrobie, jednak aby stężenie jej było odpowiednie trzeba ją dostarczać z suplementacji lub żywności.  Cholina jest substratem w produkcji lipidów, z których składają się błony komórkowe. Jest również ważnym elementem stacków nootropowych, wręcz niezbędnym przy korzystaniu z takich substancji jak hupercyna A czy noopept.

   

Jak działa cholina?

Jej wysokie poziomy sprzyjają zapamiętywaniu i mają pozytywny wpływ na koncentrację, za to jej niedobór jest skorelowany z chorobami neurodegeneracyjnymi takimi jak choroba Alzheimera. Cholina jest prekursorem neuroprzekaźnika o nazwie acetylocholina, który ma kolosalny wpływ na funkcje kognitywne. Witamina B4 odpowiada za utrzymanie prawidłowej struktury komórek, kontrolowaniu funkcji między innymi układu oddechowego, mięśni, mózgu. 

   

Kiedy warto stosować cholinę?

Cholinę warto suplementować po ciężkich urazach mózgu, ale nie tylko. Substancja ta wpływa pozytywnie na zdrowie całego układu nerwowego, ale także korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Suplementacja choliną szczególnie przyda się w poprawie parametrów treningowych, ale także jako działanie nootropowe.

 

Dla kogo cholina jest zalecana?

Cholina zalecana jest dla osób, które pragną wesprzeć pracę i zdrowie całego układu nerwowego, mózgu. Odpowiednie dawkowanie może działać nootropowo wspomagając przy pracy umysłowej, uczeniu się, zapamiętywaniu. Dodatkowo dostosowane dawki przed treningiem mogą wspomagać prawidłową eksplozywność oraz zwiększenie siły fizycznej.

 

Z czym warto łączyć cholinę?

Cholinę można połączyć z innymi substancjami o działaniu nootropowym jak np. soplówka jeżowata, hupercyna, NALT, czy ALC. Dodatkowo można dołączyć kofeinę, guaranę oraz l-teaninę, która wspomaga jej działanie. W przypadku osób stosujących cholinę w poprawie siły i koncentracji na treningu warto zastosować cholinę w formie produktu ALPHA GPC w połączeniu ze stackiem przedtreningowym.

 

Hupercyna - co to jest i jak działa?

Huperzyna A to związek chemiczny otrzymywany z rośliny znanej jako chiński klubosz (Huperzia serrata). Jest to naturalny alkaloid, który często jest badany ze względu na swoje potencjalne właściwości farmakologiczne, szczególnie w kontekście wpływu na funkcje poznawcze i neuroprotekcyjne.

  

Hupercyna - Jak działa?

Huperzyna A działa głównie poprzez hamowanie działania enzymu zwanego acetylocholinoesterazą (AChE). Acetylocholinoesteraza jest enzymem, który odpowiada za rozkład neuroprzekaźnika zwanej acetylocholiną w mózgu. Neuroprzekaźnik ten odgrywa kluczową rolę w przekazywaniu sygnałów między komórkami nerwowymi, szczególnie w obszarach związanych z funkcjami poznawczymi, pamięcią i koncentracją.

Poprawia ona koncentrację, pamięć oraz zdolność do nauki. Zwiększa możliwości umysłowe. Jest niezwykle przydatna w szkole, na studiach lub podczas pracy biurowej.

Aktywne filtry