Opinie o Nas

Filtruj według

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Stacki przedtreningowe

Co to jest stack przedtreningowy?

Są to preparaty o zróżnicowanym składzie, w których kluczowym składnikiem jest kofeina czy też jej pochodne. Producenci wykorzystują naturalne substancje pobudzające, aby dodać nam siły oraz energii niezbędnej do rozpoczęcia treningu. Stacki przedtreningowe zawierają często także boostery tlenku azotu jak np. l-arginina, AAKG, l-cytrulina.

Odpowiednio dobrane mieszanki składników sprawiają, że nasz organizm przygotowany jest na dłuższy trening. Jesteśmy w stanie wykonać intensywniejszy trening. Dodatek boosterów tlenku azotu wspomagają także regenerację już w trakcie treningu.

 

Jakie korzyści mają stacki przedtreningowe?

Stacki przedtreningowe działają na wiele rzeczy, ponieważ zależnie od swojego składu mogą bardziej pobudzać, bardziej pompować lub być szczególnie ukierunkowane na pracę układu nerwowego. Są także kompleksy, które są bardzo uniwersalne i będą zawierały składniki oddziałujące na każdy aspekt.

Warto dobrać odpowiedni stack do wykonywanej przez siebie profesji. Niektóre stacki dobrze się sprawdzą także w ciągu dnia w trakcie pracy, aby uzyskać lepsze skupienie. Jedną z najważniejszych zalet stosowania stacków przedtreningowych jest zwiększenie motywacji i poziomu energii na trening oraz zwiększenie parametrów siłowych i czasu reakcji.

  

Czy stacki przedtreningowe są zdrowe?

Faktem jest, że duże stężenie tauryny czy kofeiny w tych preparatach nie jest rekomendowane dla osób o wysokim ciśnieniu tętniczym czy z chorobami serca. Przed rozpoczęciem stosowania preparatów przedtreningowych warto poradzić się dietetyka lub lekarza.

Jednak dla osób zupełnie zdrowych preparaty te są w 100% bezpieczne. Czy stacki przedtreningowe będą bezpieczne jest też zależne od stosowania danego preparatu. Nie zaleca się stosowania większych dawek od zalecanych przez producenta.

 

Jak często powinno się używać stacków przedtreningowych?

Stacki przedtreningowe oparte na składnikach stymulujących i pobudzających. Nie są zalecane do stosowania regularnego. Regularnie warto stosować stacki przedtreningowe, które szczególnie są ukierunkowane na zwiększenie pompy mięśniowej.

Produkty te nie zawierają w ogóle stymulantów lub posiadają ich znikomą ilość. Nie obciążają dlatego znacznie układu nerwowego. Zbyt częste stosowanie stacków przedtreningowych pobudzających może negatywnie wpływać na ośrodkowy układ nerwowy oraz na regenerację. Warto zaznaczyć, że organizm adaptuje się do dawek stymulantów i jego odporność na nie wzrasta.

Skutkuje to nie odczuwaniem działania i przez większość osób zwiększeniem ilości stosowanego preparatu. Oczywiście do pewnego momentu jest to dobre wyjście, ale po zastosowaniu większej niż zalecana dawka, warto zrobić przerwę od suplementu ze stymulantami.

 

Jak używać stacków przedtreningowych?

Zalecane zastosowanie znajdziemy na opakowaniu danego produktu. Jednak często powielany jest jeden błąd, dostarczanie ich zbyt wcześnie przed treningiem. Stack przedtreningowy jak najbardziej można zażyć 10-15 min przed treningiem. Składniki te szybko są dostarczane i wykorzystywane przez organizm.

 

Z czym łączyć stacki przedtreningowe?

Sam stack przedtreningowy dostarcza odpowiednią ilość substancji niewymagającą łączenia. W tym przypadku dużo zależy od składu danego produktu. Do stacku przedtreningowego w celu odsunięcia w czasie uczucia wyczerpania można dołączyć aminokwasy rozgałęzione BCAA, w celu usprawnienia spalania tkanki tłuszczowej L-karnitynę czy substancje zwiększające produkcję ciepła, takie jak ekstrakt ze skórki gorzkiej pomarańczy.

Jeśli stack przedtreningowy nie zawiera substancji wspomagających funkcje poznawcze i pracę całego układu nerwowego to można do nich dołączyć NALT, Alpha GPC, hupercynę. Substancje te ułatwią koncentrację oraz mogą redukować czas reakcji.

Jeśli nasz stack przedtreningowy zawiera kofeinę, ale już bez l-teaniny to także warto ją dołączyć. Wzmacnia ona działanie tego stymulantu i nie trzeba zwiększać jego dawki, żeby odczuwać go mocniej.

Aktywne filtry