Opinie o Nas

Aromaty

Co to są aromaty?

Aromaty czy też środki aromatyzujące zgodnie z definicją to produkty nieprzeznaczone do bezpośredniego spożycia, a przeznaczone do tego, aby nadać odpowiedni smak lub zmienić aromat/smak na inny. W naszej ofercie w większości znajdują się słodkie aromaty, choć znajdą się również aromaty wytrawne. 

  

Co zawierają aromaty?

Aromaty z reguły zawierają aromat spożywczy, nośnik smaku, substancję słodzącą w większości sukralozę. Czasami też zawierają etanol czy kwas cytrynowy w zależności jeszcze od wybranego produktu. W zależności od wersji mogą one zawierać lub być pozbawione cukru. W momencie gdy zdecydujemy się na aromat z cukrem nie powinniśmy się martwić, że odbije się to negatywnie na naszą sylwetkę. Smak/zapach jest tak mocno skoncentrowany, że użyta ilość aromatu, nie zaburzy kaloryki naszej diety.

  

Czy aromaty są bez cukru?

Niektóre aromaty w naszej ofercie nie zawierają cukru. Do aromatów wykorzystywane są słodziki m.in. sukraloza. Jest to korzystne dla osób, które dbają o linię czy są w trakcie odchudzania lub też redukcji tkanki tłuszczowej. Z racji, że nie dodajemy dodatkowych kalorii do potrawy możemy też lepiej kontrolować podaż energii i nie zwiększać kalorii w diecie, jednocześnie urozmaicając ją i wprowadzając nowe rozwiązania.

  

Do czego można używać aromatów?

Aromatów używa się, aby nadać odpowiedniego aromatu czy też smaku wybranym produktom. Można ich używać do wszelkiego typu posiłków, w szczególności tych słodkich. Są one świetnym dodatkiem do naleśników, omletów, owsianki, deserów czy ciast. Mogą one być również dodawane do kawy.

 

Po co używać aromatów?

Najczęściej aromatów używamy, aby wzbogacić smak posiłku. Jest to idealne rozwiązanie do tego, aby nie używać dodatkowych, wysokokalorycznych produktów do uzyskania dodatkowego smaku np jak w przypadku jałowych owsianek czy omletów. Aromaty nie zawierają, bądź zawierają śladowe ilości kalorii (zazwyczaj tak niskie ilości, że nie jesteśmy w stanie policzyć z nich kaloryki).

Aktywne filtry