Opinie o Nas

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Odżywki Białkowe

Odżywki Białkowe

Odżywki białkowe to dzisiaj jeden z najczęściej kupowanych suplementów – ich szerokie działanie sprawia, że znajdują zastosowanie nie tylko w sporcie, ale także podczas procesu odchudzania, w trakcie rekonwalescencji czy też jako uzupełnienie codziennej diety. Odżywki białkowe dostępne w naszym sklepie dostosowane są do wymagań nawet najbardziej wymagających odbiorców.

 

Co to jest białko?

Białko to jeden z nieodłącznych elementów diety każdej osoby. Białko bogate jest w aminokwasy, które pomagają rozwijać masę mięśniową oraz rozwój i regenerację tkanek. Wykazują one właściwości regulacyjne. Biorą udział w produkcji hormonów, DNA i enzymów.

Aminokwasy są nie tylko ważne dla rozwoju masy mięśniowej, ale także wspomagają pracę układu odpornościowego i nerwowego. Warto wiedzieć, że osoby szczególnie wykonujące treningi oporowe mają większe zapotrzebowanie na białko.

 

Czy białko pomaga budować masę mięśniową?

Białko jest podstawowym budulcem naszego ciała, uczestniczy w licznych procesach regeneracyjnych i jest niezbędne do przeprowadzania przemian metabolicznych. Odżywki białkowe okażą się najlepszym sposobem na przyspieszenie budowy masy mięśniowej.

Wybierając pomiędzy białkami szybko i wolno przyswajalnymi dajemy gwarancję, że nasze produkty pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców i będą stanowić doskonałe uzupełnienie diety sportowca. Odżywka białkowa stanie się przepustką do oczekiwanej masy!

 

Jak białko może wspomóc redukcję?

Redukowanie masy ciała jest procesem długotrwałym, wymagającym zarówno regularnych ćwiczeń, jak i odpowiedniej diety. Poprzez zastosowanie odżywek białkowych możliwe jest uzyskanie znacznie lepszych rezultatów w krótszym czasie.

Większe spożycie białka zwiększa tzw. po posiłkową termogenezę i ilość spalonych kalorii poprzez samo trawienie tego makroskładnika. Warto więc zadbać szczególnie na redukcji, aby białko spożywać w większej ilości co korzystnie wpływa też na ochronę mięśni przed katabolizmem.

Białko powinno być nieodłącznym elementem każdego posiłku, ponieważ zmniejsza ono indeks glikemiczny całego posiłku. Znaczy to, że chociażby wyrzut cukru po danym posiłku będzie stabilniejszy jeśli było w nim zawarte jakiekolwiek źródło białka.

Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ świetnie syci, przez co głód nie jest tak odczuwalny. Jest składnikiem wielu deserów oraz w momentach kryzysowych może zastąpić ulubiony słodycz. Odżywki białkowe na redukcję oferujemy w różnorodnym składzie i smakach.

 

Czy odżywka białkowa jest dobra dla osoby początkującej?

Jeśli zaczynasz swoją przygodę ze sportem i szukasz sprawdzonych metod na przyspieszenie budowy tkanki mięśniowej to odżywki białkowe dla początkujących sportowców okażą się najlepszym preparatem wspomagającym.

Regularne przyjmowanie odżywek białkowych sprawi, że organizm będzie się szybciej i lepiej regenerował nawet po najbardziej męczącym treningu. Odżywka białkowa sprawdzi się po zajęciach na siłowni, fitnessie czy całodniowym wysiłku podczas jazdy na rowerze.

 

Jaką odżywkę białkową wybrać?

  

Koncentrat białka serwatki

Zawiera średnio około 80% czystego białka. Tworzony jest za pomocą między innymi procesu mikrofiltracji, które oczyszcza je z części laktozy oraz tłuszczy, a dodatkowo zmniejsza do minimum proces denaturacji białka.

Koncentrat białka serwatki charakteryzuje się dobrym profilem aminokwasowym oraz wchłanialnością. Jest to bardzo uniwersalny produkt, który nada się jako dodatek do posiłków oraz do spożywania o każdej porze dnia.

   

Izolat białka serwatki

Jest to frakcja wyższa niż koncentrat, zawiera on znacznie więcej czystego białka dochodząc nawet do 90% zawartości. Pozbawiony został laktozy i cukru oraz czas jego wchłaniania jest szybszy. Ta frakcja białka świetnie sprawdza się w porze okołotreningowej lub z samego rana.

   

Hydrolizat białka serwatki

Jest to produkt, który charakteryzuje się wysoką zawartością białka. Produkowany jest on za pomocą procesu hydrolizy enzymatycznej. Działa ona na zasadzie rozbicia długich łańcuchów peptydowych na krótsze. Jest to bardzo dobry wybór dla osób szukających odżywki białkowe do spożywania w trakcie treningu lub zaraz po jego zakończeniu.

Aktywne filtry