Opinie o Nas

Pasy

Czym są pasy treningowe?

Pasy treningowe to szerokie pasy zapinane w okolicach talii. Korzystają z nich kulturyści, trójboiści, osoby trenujące dwubój olimpijski, strongmani oraz osoby ćwiczące siłowo. Stanowią one pewnego rodzaju barierę, o którą mogą oprzeć się mięśnie brzucha podczas wykonywania maksymalnego wysiłku, a przez to mogą mieć wpływ na poprawę stabilizacji, zróżnicowane zaangażowanie mięśni korpusu. 

  

Jakie są rodzaje pasów treningowych?

W ofercie Strefy Mocy można znaleźć pasy treningowe o różnej długości, szerokości, kolorze oraz wykonane z różnych materiałów. Węższe z nich są zazwyczaj wykorzystywane przez osoby trenujące kulturystycznie oraz dwuboistów, szersze przez trójboistów. Wynika to z faktu, że przy większej powierzchni kontaktu pasa z mięśniami brzucha otrzymujemy większą stabilność podczas ruchu, jednak kosztem ruchomości.

 

Do czego służą pasy treningowe?

Pasy treningowe pomagają skorzystać z tak zwanego manewru Valsalvy, czyli próby nasilonego wydechu przy zamkniętej głośni, który pomaga stabilizować mięśnie brzucha, a przez to również odcinek lędźwiowy. W ten sposób pomaga minimalizować ryzyko kontuzji kręgosłupa oraz dzięki wsparciu stabilizacji umożliwia wykonanie cięższego treningu, czyli na przykład maksymalnego podejścia w trójboju czy dwuboju. Lepsze wyniki siłowe na treningu bezpośrednio przekładają się na poprawę formy sportowej.

  

Czy pas treningowy pomaga w treningu?

Tak, pas treningowy jest czynnikiem, który może poprawić realizowane wyniki sportowe. Odpowiednio użyty pomaga trenować na wyższych obciążeniach, co skutkuje w większej objętości treningowej przekładając się na ułatwienie postępu lub łatwiejsze wykonanie treningu na założonych obciążeniach. Warunkiem rezultatów z użyciem pasa jest prawidłowa praca tłoczni brzusznej związana z oddychaniem przeponowym.

 

Czy pas treningowy pomaga zwęzić talię?

Kulturyści zwykli używać pasa treningowego wiążąc go ciasno co ma eliminować aktywność mięśni głębokich tułowia, a przez to zwężać lub ograniczać rozrost talii. Dzięki temu pozwala uwydatnić szerokości barków i nóg w porównaniu z talią i nogami, a przez to poprawić wizualne walory sylwetki.

 

Czy pas treningowy pomaga poprawiać wyniki siłowe?

Tak, używanie pasa treningowego może przyczyniać się do poprawy wyników siłowych - pas pomaga lepiej wykorzystać tłocznię brzusznej, a to sprzyja większemu spięciu, co przekłada się na generowanie większej mocy i podnoszenie większych ciężarów. Ważne jest to szczególnie przy maksymalnych podejściach dla zawodników sportów takich jak trójbój siłowy, dwubój olimpijski przy strongman. Osiąganie lepszych wyników siłowych bezpośrednio przekłada się na większe możliwości w budowaniu masy mięśniowej oraz poprawę sylwetki.

Aktywne filtry