Opinie o Nas

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Układ hormonalny

Układ hormonalny, a suplementy

Suplementacja odpowiednią kompozycją ekstraktów roślinnych, w sposób naturalny jest w stanie wpłynąć na wzrost stężenia testosteronu. Więcej testosteronu to lepsze samopoczucie, zwiększone tempo regeneracji, wzrost wytrzymałości i poprawa libido.

Boostery testosteronu dedykowane są mężczyznom zarówno w podeszłym wieku, kiedy produkcja endogennego testosteronu znacząco zwalnia tempo, jak i młodszym, których celem jest zwiększenie beztłuszczowej masy ciała, czy praca nad definicją.

Do tej grupy możemy zaliczyć także boostery hormonu wzrostu, który jest szczególnie ważny dla osób maksymalizujących swoje efekty. Wpływa on pozytywnie na ilość masy mięśniowej, zmniejsza poziom tkanki tłuszczowej i przyspiesza regenerację.

Może także poprawić jakość skóry. Dla każdej osoby aktywnej, która pragnie być sprawna i zależy jej na atletycznym wyglądzie układ hormonalny jest w tej układance bardzo ważnym elementem. Dzięki wielu suplementom możemy wesprzeć jego pracę naturalnie.

 

Co mogą zawierać suplementy wspomagające układ hormonalny?

Suplementy wspomagające układ hormonalny mogą zawierać pojedyncze substancje jak i cały stack. Jego zawartość jest zależna od przeznaczenia np. czy jest to suplement dla kobiet, czy mężczyzn.

W przypadku produktów dedykowanych dla mężczyzn możemy znaleźć np. maca, kozieradka pospolita, palma sabałowa, daa, cynk, ashwagandha. W suplementach przeznaczonych dla kobiet można znaleźć: l-arginina, maca, shilajit mumio, eurycoma, cynk.

 

Jak bardzo ważny jest układ hormonalny?

Układ hormonalny suplementy w ludzkim organizmie jest niezwykle ważny dla jego ogólnej pracy oraz stanu zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Jego podstawowa funkcją jest utrzymanie homeostazy całego organizmu, ale także dawanie sygnału odpowiednim narządom do pracy.

Dodatkowo praca układu hormonalnego wpływa także na samopoczucie, jego zaburzone działanie może objawiać się między innymi znużeniem, brakiem chęci do działania, brakiem sił, przewlekłym zmęczeniem, smutkiem, brakiem libido.

 

Czy każdy powinien wspierać pracę układu hormonalnego?

Niekonieczne, suplementy na poprawę pracy układu hormonalnego powinny być stosowane przez osoby, które tego potrzebują. Możemy do nich zaliczyć osoby z genetycznie słabszą pracą układu hormonalnego, osoby przekraczające 40 rok życia lub te, które zauważyły u siebie spadek odpowiednich hormonów.

Warto zaznaczyć, że do osłabienia pracy układu hormonalnego przyczyniają się inne choroby, ale także przewlekły stres, niehigieniczny styl życia, słaba jakość snu.

 

Czy suplementy wspomagające układ hormonalny blokują jego pracę?

Suplementy mają za zadanie uzupełnić niedobory lub wspomóc pracę organizmu. Nie dostarczają one np. syntetycznego hormonu, który zastąpiłby ten naturalnie wytwarzany. Suplementy nie blokują pracy układu hormonalnego, dlatego też są bezpieczne w użytkowaniu.

 

Czy suplementy na układ hormonalny mogą poprawić libido?

Tak, zaburzenia pracy układu hormonalnego mogą skutkować obniżonym libido lub jego brakiem. Suplementy poprzez wsparcie pracy układu hormonalnego są w stanie zwiększyć libido i zwiększyć doznania.

Aktywne filtry