Opinie o Nas

Boostery mózgu

Co to Boostery mózgu?

Boostery mózgu wspomagają funkcje kognitywne. Zawierają substancje mające za zadanie "podkręcić" działanie mózgu, poprawiając naszą pamięć, koncentrację oraz ogólne zdolności umysłowe. Systematyczne przyjmowanie substancji nootropowych wydłuża okres skupienia, uwagi i niweluje tzw. ,,brain fog'' (zamglenie umysłu), co umożliwia efektywniejszą pracę intelektualną oraz sprawia, że jesteśmy mniej podatni na dystraktory (czynniki rozpraszające). Dodatkowo boostery mózgu mogą skrócić czas reakcji co także korzystnie wpływa na sprawność fizyczną.

 

Jak działają kompleksy nootropowe?

Kompleksy te zawierają w znacznej większości substancje naturalne, które między innymi wpływają na wzrost syntezy NGF, czyli czynnik wzrostu nerwów. Wspomagają syntezę neuroprzekaźników, których odpowiednia ilość jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu i całego układu nerwowego. Kompleksy mogą zawierać także adaptogeny, które także posiadają właściwości nootropowe jak np. wpływanie na układ limbiczny.

 

Dla kogo są zalecane kompleksy?

Kompleksy wspierające pracę mózgu oraz pamięć i koncentrację, szczególnie zalecane są dla osób wykonujących pracę umysłową, która dodatkowo charakteryzuje się wysokim poziomem stresu. Kompleksy te także sprawdzą się u osób uczących się i studiujących.

E-zawodnicy także odczują pozytywne działanie takich kompleksów. Sportowcy zawodowi oraz amatorzy także powinni, szczególnie w pewnych okresach, korzystać z takich kompleksów. Pomagają one w lepszym czasie reakcji, jasności umysłu oraz chronią przed negatywnym działaniem na układ nerwowy.

  

Czy kompleksy są bezpieczne?

Kompleksy wspomagające pracę mózgu są bezpiecznymi produktami. Warto jednak zaznaczyć, że warto dawkować je tak jak zaleca producent. Po dużych dawkach niektórych substancji nootropowych możemy odczuć efekt odwrotny do zamierzonego, mogą występować np. bóle głowy. W odpowiednim dawkowaniu kompleksy takie działają wręcz ochronnie na zdrowie układu nerwowego

 

Czy kompleksy warto jeszcze z czymś łączyć?

Kompleksy dla wsparcia pracy móżgu są produktami, które z reguły nie potrzebują dodania kolejnych substancji. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku stosowania takiego kompleksu dobrze zadziała dodanie odpowiedniej dawki kofeiny. Warto sprawdzić skład danego kompleksu i w razie potrzeby uzupełnić go odpowiednią substancją, która zwiększy skuteczność działania tego suplementu.

 

Jakie substancje są zawarte w kompleksach wspierających pracę mózgu?

Te suplementy to między innymi:

- Alpha GPC

- CDP Cholina

- Tyrozyna

- Tauryna

- Magnez

- Witaminy z grupy B

- Teanina

- Kofeina

- Soplówka jeżowata

- Hupercyna

- Tryptofan

Większość z nich zadziała pozytywnie na skupienie i pamięć. Niektóre mają dodatkowo inne pozytywne cechy jak np:

Tryptofan - Zmniejsza głów oraz poprawia nastrój
Teanina - Uspokaja
Kofeina - Pobudza
Tyrozyna - Zwiększa ilość dopaminy i noradrenaliny, dzięki temu wspiera "motywację do działania"

Aktywne filtry