Opinie o Nas

Batony energetyczne

Czym są batony energetyczne?

To małe, tanie i kompleksowe źródło energii. Batony energetyczne choć różnią się składem to wszystkie wyróżniają się wysoką zawartością węglowodanów, które długo się uwalniają. Są źródłem zdrowej energii. Zawierają tłuszcze, w tym w większości kwasy tłuszczowe nasycone. Wspomagają trawienie dzięki błonnikowi. Dobrze sprawdzają się w roli zdrowego substytutu słodyczy. Szeroka gama smakowa rekompensuje niewielką ilość cukrów.

Jak batony energetyczne wpływają na organizm?

Działają energetyzująco. Batony energetyczne zmniejszają zmęczenie i zwiększają koncentrację. Są szybkim zastrzykiem energii. Minimalizują procesy kataboliczne w organizmie i działają anabolicznie. Dodają sił niezbędnych do kontynuowania wysiłku lub szybkiej regeneracji zmęczonego organizmu.

Kto powinien stosować batony energetyczne?

Batony energetyczne dedykowane są sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Są szczególnie dobre dla biegaczy i kolarzy. Bez względu na rodzaj biegu szybki zastrzyk energii sprawia, że możliwe jest kontynuowanie treningu pomimo początkowego zmęczenia.

Szybko przyswajalne składniki batonów energetycznych sprawdzają się także po wysiłku fizycznym. Kolarzom zalecane są przede wszystkim ze względu na obecność białka i węglowodanów. Nie tylko dodadzą energii, ale i zminimalizują procesy kataboliczne zachodzące tuż po treningu.

Aktywne filtry