Opinie o Nas

Napoje białkowe

Co to jest białko?

Białko jest niezbędnym składnikiem w diecie sportowca – dzięki niemu, można budować mięśnie i zapobiegać ich rozpadowi w procesie katabolizmu. Jednym ze źródeł białka, są napoje białkowe. Ich zaletą jest to, że można je błyskawicznie przyjąć, w przeciwieństwie do odżywek w proszku, które wcześniej trzeba wymieszać z wodą w shakerze.

Napoje białkowe zabierzesz gotowe wszędzie. Na wyjazd w góry, nad morze, do szkoły czy na przejażdżkę rowerową.  W naszej ofercie znajdziesz napoje białkowe w wielu ciekawych smakach, które uzupełnią niedobór najważniejszych aminokwasów w Twojej diecie. Dostarczają one szybko energią oraz pozwalają na ekspresowe uzupełnienie glikogenu oraz regenerację.

 

Z czego może składać się typowy napój białkowy?

Napoje białkowe w większości składają się z odtłuszczonego mleka i białka mleka. W zależności od smaku zawierają różnego rodzaju aromaty i  substancje słodzące. Warto zaznaczyć, że skład napoju białkowego może różnić się w zależności od firmy czy smaku. Napoje białkowe mogą także zawierać węglowodany, które dostarczają energii, uzupełniają glikogen mięśniowy.

 

Kiedy warto stosować napoje białkowe? - koktajle białkowe

Napoje białkowe warto stosować szczególnie w momentach kiedy nie ma możliwości dostarczenia białka w najbliższym czasie. Jest to bardzo wygodna forma dostarczenia ważnych aminokwasów, ponieważ jest gotowa do spożycia i można zabrać ją wszędzie. Bardzo dobrze sprawdzi się zaraz po treningu w celu uzupełnienia ważnego makroskładnika.

Dodatkowo część takich produktów zawiera także szybko wchłanialne węglowodany. Taki produkt bardzo dobrze sprawdza się w celach uzupełniających energię oraz glikogen zaraz po treningu. Jest to także produkt, który można zastosować jako zastąpienie słodkiego smakołyka.

Na pewno napój białkowy jest znacznie bardziej odżywczy pod względem mikro- i makroelementów w porównaniu do produktów bardziej przetworzonych.

Jest to także produkt, który można wkomponować w posiłki dietetyczne. Produkt ten zawiera już dwa ważne makroskładniki jak białko oraz węglowodany. Dodając większą ilość węglowodanów oraz tłuszczy mamy już pełnowartościowy posiłek.

Warto zaznaczyć, że napoje białkowe smakują lepiej schłodzone i świetnie sprawdzają się w upalne dni.

 

Czy napoje białkowe można stosować na redukcji?

Napoje białkowe można stosować na redukcji. Redukcja tkanki tłuszczowej zależna jest od zastosowania deficytu kalorycznego. Napój białkowy bardzo dobrze sprawdzi się nawet na redukcji, ponieważ dostarcza niezwykle ważnego makroskładnika oraz może redukować zachcianki na słodkie.

Jednak trzeba zaznaczyć, że jest to produkt, który także zawiera zawartość kaloryczną i spożywanie go w nadmiarze może hamować efekty spalania tkanki tłuszczowej.

Na pewno jest do produkt rekreacyjny, dodatkowy, który wliczony w dietę może ją skutecznie urozmaicić. Nie należy go traktować jako podstawowego źródła białka.

 

Jakie są największe zalety napojów białkowych?

Największymi zaletami napojów białkowych jest szybkie i skuteczne dostarczenie białka, aminokwasów w smacznej postaci. Może posłużyć jako zamiennik słodyczy, który jest bardziej odżywczy i nie zawiera tak dużej zawartości kalorycznej.

Napój białkowy jest w formie gotowej do spożycia co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na przygotowanie szejka. Taki produkt jest ułatwieniem do utrzymania diety na wyjazdach lub nawet górskich wycieczkach.

 

Dlaczego warto stosować napoje białkowe? - koktajl białkowy

Napoje białkowe wspomagają budowanie masy mięśniowej oraz przyspieszają procesy regeneracyjne. Pełnowartościowe białko jest o wiele lepiej przyswajalne i wykorzystywane przez organizm.

Nasila ono bardziej syntezę białek mięśniowych niż białko, które nie zawiera wszystkich niezbędnych aminokwasów. Podczas treningu nasze mięśnie są uszkadzane. Aby odpowiednio je zregenerować trzeba dostarczyć optymalną porcję pełnowartościowego białka, którą gwarantuje ten produkt.

Aktywne filtry