Opinie o Nas

Rękawiczki treningowe

Rękawiczki treningowe damskie i męskie

Ochrona stawów i mięśni podczas treningu powinna być naszym priorytetem, bez względu na to, jaką dyscyplinę sportu uprawiamy. Rękawiczki treningowe okazują się być jednym z najchętniej wybieranych elementów ubrania sportowca – ich funkcjonalność sprawdza się praktycznie w każdej dziedzinie sportu. Czy warto je kupić? Zdecydowanie tak!

 

Rękawiczki treningowe – dlaczego okażą się przydatne?

Rękawiczki treningowe mają zastosowanie zarówno na siłowniach, jak i poza nimi. Ich głównym zadaniem jest ochrona wnętrza dłoni przed obtarciami i powstawaniem pęcherzy, jak i ochrona wierzchu dłoni przed nieoczekiwanymi kontuzjami.

 

Rękawiczki na siłownię

Rękawiczki treningowe stosowane na siłowniach pozwalają przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa podczas treningu. Ich stosowanie pozwala na zmniejszenie poślizgu dłoni na chromowanych i stalowych powierzchniach, przez co zapewniany jest pewny chwyt.

Miękkie poduszki wewnątrz rękawiczki znacząco poprawiają komfort podczas dźwigania hantli czy wielogodzinnego trzymania kierownicy roweru. Rękawiczki treningowe są w stanie znacząco podnieść wygodę i sprawiają, że trening jest wydajniejszy.

 

Z czego powinny być wykonane dobre rękawiczki treningowe?

Z jakich tworzyw wykonywane są rękawiczki treningowe? Wewnętrzna strona rękawiczek wyłożona jest zazwyczaj miękkim i odpornym na ścieranie tworzywem (również skórami naturalnymi), którego zadaniem jest ochrona wnętrza dłoni i jednocześnie zwiększenie komfortu podczas podnoszenia sztangi.

Całość rękawiczki tworzona jest z oddychających tkanin i licznych przeszyć, aby zapewnić dłoni jak najlepszą wentylację oraz swobodę ruchów. Często wykorzystywane są elastyczne tkaniny, aby zwiększyć komfort podczas długiego treningu. Zazwyczaj rękawiczki treningowe uzupełniane są o rzep, dzięki któremu można lepie dopasować model do kształtu dłoni.

 

Rękawiczki treningowe damskie

Czym powinny charakteryzować się idealne rękawiczki treningowe damskie? Z pewnością jest to wygoda oraz doskonałe dopasowanie do damskiej dłoni. Wykorzystane materiały powinny być przyjemne w dotyku, ale również wysoce trwałe, aby skutecznie chroniły dłonie.

Gdzie znaleźć można rękawiczki treningowe damskie?

Oferują je przede wszystkim sklepy internetowe, ale również sklepy stacjonarne. Rękawiczki treningowe damskie także posiadają rzepy.

Rękawiczki treningowe damskie dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Dodatkowo panie mogą wybierać pomiędzy modelami przeznaczonymi na siłownie, rower, górski trekking i wiele innych aktywności.
Rękawiczki treningowe damskie dostępne są w kilku rozmiarach, aby każda użytkowniczka mogła lepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Aktywne filtry