Opinie o Nas

Filtruj według

Marka

Marka

Smak

Smak

Kraj pochodzenia

Kraj pochodzenia

Forma

Forma

Izolat białka

Co to jest izolat białka serwatki?

Izolat białka serwatki zawiera białka mleka pozyskiwane z serwatki. Jest to białko o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Powstaje ono w wyniku mikrofiltracji przepływu krzyżowego. Charakteryzuje się on wysoką zawartością bioaktywnych składników, szybkim tempem wchłanialności, pozbawione jest tłuszczu i węglowodanów, w tym laktozy.

Izolat to białko wysokiej jakości, które nie powoduje problemów żołądkowych. To duża zaleta dla osób, które potrzebują uzupełnić znaczne ilości białka, a słabo tolerują koncentrat serwatki. Szybkie przyswajanie, wysoka wartość biologiczna oraz niska zawartość węglowodanów i tłuszczy to główne zalety izolatu.

 

Dla kogo izolat białka serwatki?

Izolat białka serwatki to bardzo dobry wybór dla osób, które szukają odżywki białkowej do spożycia zaraz po treningu. Jest to także świetny wybór dla osób z nietolerancją laktozy, które muszą unikać wszelkich produktów z jej zawartością. Produkt ten sprawdzi się dla osób redukujących tkankę tłuszczową. Nie zawiera on dodatkowych kalorii z węglowodanów i tłuszczu.

Jest to również idealny wybór dla osób, które bardzo dbają o swój układ trawienny lub mają problem z trawieniem białka z innych produktów żywnościowych. Najczęstszym wyborem zawodowych sportowców jest właśnie izolat białka serwatki.

Szukają oni produktów jak najwyższej jakości, które pomogą im w realizacji sportowych celów. Więc wybór izolatu jest jak najbardziej logiczny w takiej sytuacji.

 

Jakie są korzyści z zażywania izolatu?

Z pewnością największą zaletą spożywania izolatu białka serwatki jest dostarczenie niezbędnego makroskładnika jakim jest białko oraz wysokiej jakości aminokwasów. Są to niezbędne elementy potrzebne do regeneracji wszelkich tkanek w ludzkim organizmie. Pozwalają one na zachowanie jak największej ilości masy mięśniowej na redukcji oraz wspomagają jej budowę podczas okresu “masowego”.

Odpowiednia podaż białka w diecie jest niezwykle ważna chociażby dla stymulacji wskaźnika MPS (Muscle Protein Synthesis). Dodatkowo zwiększone spożycie białka powoduje większy efekt termogeniczny. Białko poprawia również bilans azotowy, transport składników odżywczych i reguluje hormony.

 

O jakiej porze warto stosować izolat białka serwatki?

Izolat białka serwatki warto stosować o każdej porze. Jednak jest to szczególnie wartościowa odżywka w okresie potreningowym. Jest to frakcja białka o szybkim tempie wchłaniania, nie zawiera cukru i ma wysoką zawartość białka. Jest to odpowiednia odżywka do jak najszybszego dostarczenia aminokwasów, białka.

Wysoka wartość izolatu białka serwatki jest zapewnieniem świetnego wsparcia dla okresu regeneracji mięśni. Wiele osób również stosuję izolat białka zaraz po przebudzeniu aby jak najszybciej dostarczyć cennych aminokwasów po całonocnym poście.

 

Czy izolat białka serwatki może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej?

Izolat białka serwatki może wspomóc procesy spalania tkanki tłuszczowej na wiele sposobów. Izolat charakteryzuje się brakiem zawartości cukru, czy tłuszczy przez co zawiera mniej kalorii w porównaniu do mieszanki białek lub standardowego koncentratu.

Izolat białka serwatki świetnie sprawdza się jako zamiennik słodkości, jest dostępny w wielu smakach i jest składnikiem wielu dietetycznych deserów. Zwiększona podaż białka w okresie redukcyjnym zwiększa efekt termogeniczny i zwiększa wydatek energetyczny - spoczynkowy.

 

Ile izolatu białka serwatki można stosować w ciągu dnia?

Jeżeli chodzi o zalecaną ilość przyjmowanego izolatu w ciągu dnia to nie jest to określone żadną miarą. Ilość spożywanego białka powinna być dostosowana indywidualnie do danej osoby w zależności od wagi, aktywności fizycznej i celu. To z jakich źródeł pozyskujemy białko jest zupełnie inną kwestią.

Sprawa wygląda podobnie jeżeli chodzi o porcję białka. Jest to uzależnione od ogólnej ilości protein w ciągu dnia oraz zapotrzebowania na ten makroskładnik. Wielkim plusem izolatu jest to, że się bardzo dobrze trawi i można przyjąć jednorazowo dużo więcej białka niż na przykład z nabiału.

Aktywne filtry