To, że procentowy udział wody w naszym organizmie potrafi ulegać, czasami nawet drastycznym wahaniom, chyba doświadczył każdy. Dotyka to zwłaszcza kobiet, które w swoim naturalnym cyklu menstruacyjnym potrafią nabierać jej znaczne ilości. Oczywiście, nie czujemy się z tym komfortowo, zwłaszcza jeżeli w tym czasie zaplanowane mamy jakieś ważne wydarzenia lub jesteśmy na wakacjach. Jak pozbyć się wody z organizmu w takich sytuacjach? Czy są na rynku dostępne jakieś sprawdzone i bezpieczne suplementy? Oto kilka, moim zdaniem dobrych sposób na to, aby ograniczyć gromadzenie omawianego czynnika w naszym ciele.

Wodę, wodą!

Nie trzeba (chyba), nikomu z Was uświadamiać, jak ważnym dla nas jest odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Wystarczą odchylanie na poziomie kilku procent, aby odwodnienie przyczyniło się do zatrzymania funkcji życiowych. Im więcej wody pijemy, tym nasze ciało lepiej funkcjonuje. Dlatego też powinniśmy przykładać należytą wagę do ilości wypijanej wody. Dobrym sposobem jest wypijanie 200 ml. wody na godzinę.

Nadmiar wody przepij kawą!

Kawa nie tylko działa na centralny układ nerwowy rozbudzając nas oraz znosząc uczucie znużenia, ale również efektywnie działa na gospodarkę elektrolitową w naszym organizmie. Poprzez właśnie ten efekt zmienia ilość jonów w obrębie kanalików nerkowych, co powoduje wydalanie wody z organizmu. Bardzo podobne działanie posiada alkohol, lecz niekorzystne efekty jego spożywania, powodują, iż nie jest on dobrym sposobem na pozbywanie się wody z organizmu.

Jak pozbyć się wody z organizmu? Snem!

Sen jest zbawienny dla naszego ciała. W tym czasie się ono regeneruje, naprawia, oczyszcza. Jego deficyt może prowadzić do poważnych zaburzeń, które mogą odbić się szerokim echem na naszym zdrowiu. Z badań wynika, iż osoby borykające się z brakiem snu, mogą gromadzić wodę w swoich ciałach za sprawą hormonu kortyzolu, który potocznie nazywany jest hormonem stresu.

Czy pomogą tutaj suplementy? Jak tak, to jakie?

Oczywiście! Możemy posiłkować się suplementami z grupy “diuretyków”, aczkolwiek używanie ich wymaga pewnej wiedzy i rozwagi. Najlepsze będą te oparte przede wszystkim na naturalnych składnikach, które składają się głównie z ekstraktów roślinnych. Dodatkowo należy się też posiłkować dietą ubogą w cukry proste, które nie sprzyjają pozbywaniu się wody z organizmu. Według mnie dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących przygodę z manewrowaniem gospodarką wodną są produkty typu: NOW FOODS - Water Out lub USA - Cutting Edge. Produkt od pierwszego producenta charakteryzuje się w pełni naturalnym składem, który pozwoli nam na dość szybkie uwolnienie się od zalegających pokładów wody. Posiada m.in. ekstrakt z Mniszka lekarskiego, który jest najsilniejszym, znanym diuretykiem, czyli substancją osmotycznie czynną powodującą pozbywanie się wody z organizmu.

Kiedy stosować suplementy pozbywające się wody?

Woda posiada swój własny rytm w organizmie, jest mu niezbędna, jednak są momenty, w których musimy pozbyć się jej nadmiaru, aby czuć się komfortowo lub po prostu lepiej wyglądać w danym momencie. Należy pamiętać, iż przede wszystkich zdrowy, aktywny tryb życia będzie pomagał nam w realizacji tego celu. Czasami trzeba posiłkować się suplementami, przy wyborze których powinniśmy kierować się rozsądkiem i doświadczeniem.

_________________

Autor: Tomasz Domoradzki