WPH, czyli hydrolizat białka. Jest to białko pochodzenia mlecznego, otrzymywane metodą hydrolizy. Na tle dobrze nam znanych białek WPI (izolat białka) oraz WPC (koncentrat białka), wyróżnia się wysoką jakością i dużą zawartością aminokwasów. Jest białkiem szybko wchłanialnym i łatwo strawnym dla organizmu. Charakteryzuje się też doskonałą rozpuszczalnością. Jest jednym z droższych dostępnych typów odżywek proteinowych. Czy warty swojej ceny?

 

Spis treści:

  • Charakterystyka WPH
  • Dla kogo WPH?
  • Czy warto wybrać WPH?

 

Charakterystyka WPH

WPH jest białkiem serwatkowym. Swoją wysoką jakość zawdzięcza procesie hydrolizy. Hydroliza, pozwala na rozbicie długich łańcuchów peptydowych, na krótsze, łatwiej przyswajalne. Wchłanianie białka z preparatów WPH jest niemal natychmiastowe. W czasie produkcji, hydrolizat zostaje pozbawiony cukrów mlecznych, dzięki temu może okazać się odpowiedni dla osób z nietolerancja laktozy.

WPH potrzebuje znacznie mniejszych nakładów energii w procesach trawienia. Zwiększa produkcję insuliny, wpływając na anabolizm i magazynowanie energii.Ponadto, przyspiesza regenerację powysiłkową. Z tego względu, będzie najlepszym wyborem około treningowo, w okresach regeneracji lub w godzinach porannych.

 

Dla kogo WPH?

WPH to 100% czystego białka. Hydrolizaty białkowe sprawdzają się świetnie również jako dodatek do żywności. To idealne uzupełnienie  ilość protein w naszych posiłkach.

Zawierają stosunkowo mało tłuszczu i cukru mlecznego. Hydrolizat białka będzie dobrym wyborem dla osób z problemami trawiennymi oraz bardzo dużymi restrykcjami w odżywianiu, np. w dietach ketogenicznych lub nietolerancjach pokarmowych (laktozy) oraz alergiach.

 

Czy warto wybrać WPH?

Wysoka jakość, ma swoją cenę. Czy warto więc inwestować w hydrolizat? Każdy z nas musi sam zdecydować, w oparciu o swoje możliwości i indywidualne potrzeby. Ze względu na jakość i właściwości, WPH jest bardzo dobry wyborem jeśli potrzebujemy dobrej odżywki białkowej, wysokiej jakość.

 

Autor: Karolina Krukowska