Analiza składu ciała

Wiele osób uważa, że masa ciała jest najlepszym wyznacznikiem optymalnej sylwetki.

Czy wiesz, że możesz być osobą o prawidłowej masie ciała, o prawidłowym BMI a jednocześnie mieć nieprawidłowy skład ciała?

Twoja waga jest niska, ale ciągle nie jesteś zadowolony/a ze swojej sylwetki ? Decyduje o tym proporcja tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej.

Możemy postawić obok siebie trzy osoby o identycznej masie ciała: pierwsza ma atletyczną budowę i niski procent tkanki tłuszczowej, proporcje sylwetki drugiej osoby korelują z jej masą ciała. Trzecia natomiast, pomimo prawidłowego BMI może mieć zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Ukrywa się ona głęboko przy narządach wewnętrznych i może nie być widoczna (jest to tzw. tkanka tłuszczowa wisceralna). Drugim wytłumaczeniem jest zbyt mała ilość tkanki mięśniowej, która wiąże się z niższą masą ciała, dając miejsce dodatkowym pokładom tłuszczu.


Pomiaru składu ciała dokonujemy profesjonalnym sprzętem pomiarowym  Tanita MC-780MA metodą bioimpedancji elektrycznej.

Dzięki temu możemy określić takie parametry jak:

  • procent tkanki tłuszczowej (BF) z jej dokładnym rozmieszczeniem,
  • procent tkanek mięśniowych (FFM)
  • beztłuszczową masę ciała (LBM)
  • stopień nawodnienia organizmu (TBW)
  • podstawową przemianę materii (PPM)

Dodatkowo w celu potwierdzenia precyzji pomiarów BIA, opcjonalnie przeprowadzamy także pomiar fałdów skórno-tłuszczowych kalipersem, który szczególnie przydatny jest w ocenie nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży nastoletniej.

Badanie pozwala na dokładniejszą ocenę tempa metabolizmu i odtłuszczenie, przekładając się tym samym na opracowanie optymalnej strategii żywieniowej dostosowanej do Twoich potrzeb. Metoda BIA - polega na pomiarze oporu elektrycznego tkanek (impedancji). Metoda ta wykorzystuje zdolność tkanki mięśniowej do przewodnictwa elektrycznego. Pomiar jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, za wyjątkiem osób z rozrusznikiem, kardiowerterem, elektronicznymi częściami w ciele, oraz dla kobiet we wczesnej ciąży.

Biuro obsługi klienta

Potrzebujesz fachowej porady lub informacji na temat Twojego zamówienia?